Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Niesamowite zdjęcie NASA. Pył nad Ziemią widoczny z kosmosu

19

Pułkownik Doug Hurley, który jest obecnie na ISS, opublikował zdjęcie Ziemi, na którym uchwycił smugę saharyjskiego pyłu.

Niesamowite zdjęcie NASA. Pył nad Ziemią widoczny z kosmosu
Astronauta opublikował fotografię wykonaną w kosmosie. (Twitter, Col. Doug Hurley @Astro_Doug)

Doug Hurley razem z Robertem Behnkenem pod koniec maja wybrali się na misję kosmiczną NASA i Space X. Po prawie 10 latach przerwy od lotów statków kosmicznych, na których znajdowali się astronauci, w końcu nadeszła ta wiekopomna chwila.

NASA. Astronauta opublikował zdjęcie Ziemi, które zapiera dech w piersi

Doug i Robert dotarli już na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Pierwszy z nich udostępnił zdjęcie na Twitterze, na którym widać saharyjski pył unoszący się nad Oceanem Atlantyckim.

Doug Harley napisał: "Lecieliśmy nad tym saharyjskim pyłem, który jest nad środkowo-zachodnią częścią Atlantyku. Niesamowite, jak duży obejmuje obszar!".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeszcze w tym tygodniu saharyjski pył ma znaleźć się nad Karaibami. Silne burze i podmuchy wiatru zmiotły piach znad kontynentu afrykańskiego.

Takie zjawisko nie jest jednak rzadkością. Naukowcy określają go jako Saharan Air Layer, który zazwyczaj powstaje późną wiosną i przesuwa się na środek Oceanu Atlantyckiego co kilka dni.

Zobacz także: Olbrzymia burza na Saturnie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić