aktualizacja 

Nietypowy widok w polskim lesie. To "Palce Diabła", czuć je z daleka

10

Kolejna porcja ciekawostek przyrodniczych. Nadleśnictwo Stuposiany pokazało na swoim koncie na Facebooku niecodzienne zdjęcie. To grzyb rodem z Australii, który zadomowił się w Polsce. Nazywa się go "Palcami Diabła". Poznajcie szczegóły. Będziecie zaskoczeni.

Nietypowy widok w polskim lesie. To "Palce Diabła", czuć je z daleka
Leśnicy pokazali zdjęcie grzyba. M. Kucharczyk (Facebook, Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Stuposiany, należące do Lasów Państwowych, znajduje się w województwie podkarpackim. Zlokalizowane jest w powiecie bieszczadzkim, w gminie Lutowiska.

Placówka z chęcią udziela się na swoim koncie na Facebooku. To tutaj zgromadziła aktualnie 9,9 tysięcy obserwujących użytkowników. Stronę polubiono już 6,2 tysięcy razy.

Leśnicy pokazali zdjęcie nietypowego grzyba. To "Palce Diabła"

W sobotnie przedpołudnie 5 sierpnia Nadleśnictwo Stuposiany zamieściło na swoim koncie na Facebooku dwie wyjątkowe fotografie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kępkowiec jasnobrązowy. Jadalny grzyb idealny do zup i marynowania

Pokazują one grzyba - okratka australijskiego (Clathrus archeri). Okaz ten bez wątpienia przykuwa uwagę swoimi intensywnymi barwami, a także niestandardowym kształtem.

Należy do grzybów z rodziny sromotnikowatych, przybył do Polski wraz z ziemią i roślinami sprowadzonymi z Australii do europejskich ogrodów botanicznych - podali przyrodnicy.

Przekazali również, że w trakcie rozwoju owocnik najpierw przybiera kształt jajka, by potem przeobrazić się w coś, co wyglądem przypomina czerwoną ośmiornicę.

Stąd ma przydomek - "Palce Diabła", wydziela również bardzo intensywny zapach gnijącego mięsa - dodali leśnicy.

Post specjalistów z Nadleśnictwa Stuposiany cieszył się sporym zainteresowaniem wśród internautów. Ci z dużym entuzjazmem lajkowali zaprezentowane fotografie.

Jeden z użytkowników pochwalił się natomiast swoimi leśnymi zdobyczami. Zamieścił zdjęcie "Palców Diabła", jakie znalazł w trakcie spaceru po lesie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić