o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Niezwykłe odkrycie na Google Maps. To była tajemnica

16
Podziel się

Na Google Maps uchwycono tajemniczy kompleks w zachodnim Turkmenistanie. Pojawiają się przypuszczenia, że może on należeć do prezydenta kraju Gurbangluya Berdimuhamedowa.

Niezwykłe odkrycie na Google Maps. To była tajemnica
Tajemniczy obiekt w Turkmenistanie (Google Maps)
bEEhETAl

Użytkownicy Google Maps twierdzą, że odkryli coś, co może być "pałacem dyktatora" ukrytym w byłej sowieckiej bazie w górach. Tajemniczy kompleks znajdujący się w zachodnim Turkemnistanie ma przed wejściem punkt kontrolny i jest otoczony ogrodzeniem. Jest tam m.in. boisko do piłki nożnej i koszykówki.

Cokolwiek się tam dzieje, najwyraźniej ktoś chce, żeby to było tajne - napisał użytkownik Reddita, który udostępnił zdjęcie.
bEEhETAn

Luksusowy kompleks ukryty w Turkmenistanie. Należy do prezydenta?

Internauta przypuszcza, że kompleks może należeć do prezydenta Gurbangluya Berdimuhamedowa, ponieważ on "absolutnie kocha" materiały, z których zbudowany jest budynek. Jednocześnie użytkownik podkreślił, że "nie ma tam prawie żadnego miejsca parkingowego, co oznacza, że nie jest przeznaczony dla turystów ani dużych grup ludzi".

Internauta podkreśla, że miejsce w ciągu zaledwie 10 miesięcy (między 2016 a 2017 r.) zostało przekształcone z "opuszczonego byłego radzieckiego budynku w ogromny luksusowy kompleks".

bEEhETAt
Wniosek: ktoś chciał luksusowego kompleksu budynków zbudowanego bardzo szybko w autorytarnym kraju. Zbudowano go w górach, gdzie ludzie nie mogli go zobaczyć. Najwyraźniej priorytetowo traktowano prywatność i bezpieczeństwo. Nie jest to coś, co każdy mógłby po prostu zrobić. Jedyną osobą, która miała władzę i pieniądze, by zrobić coś takiego, jest prezydent kraju, a miejscowi prawdopodobnie wiedzą, że nie wolno wjeżdżać do bazy wojskowej - napisał internetowy detektyw.

Wielu internautów podziela opinię autora postu i twierdzi, że właścicielem kompleksu może być prezydent. Inni sądzą, że tajemnicze miejsce może być po prostu centrum konferencyjnym.

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie w gdańskim teatrze

bEEhETAu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhETAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Internauta
8 miesięcy temu
Internauta powiedział, zobaczył, ekspert jak fejk nius
tak, ty
8 miesięcy temu
tak, tak pseudo dziennikarzu prezydent się "ukrył przed światem" i to jego duch jest prezydentem a nie on, prawda ? Może byś się skoncentrował i napisał coś z sensem ?
jaman
8 miesięcy temu
Stawiałbym raczej na kolejne amerykańskie tajne laboratorium do badań nad bronią biologiczną, takie jak w Gruzji, na Ukrainie i w wielu innych krajach :)
bEEhETAP
lokilo
8 miesięcy temu
To teraz Polacy odpalamy google maps i kto pierwszy znajdzie bunkier prezesa.
Baranek Bozy
8 miesięcy temu
Wojna na Ukrainie rozpocznie się za chwilę..niestety...
Samo centrum
8 miesięcy temu
A może to nasz Tadeusz Prometeusz twu wszechmogacy juz sie pobudował bo dostał miliony z naszych pieniecy zaraza
Olo
8 miesięcy temu
To tajna siedziba PiS
Obi
8 miesięcy temu
Jak to kto tego chcial:Obca cywilizacja. Są gośćmi we współpracy z Rosją na pożytek nowej ziemi.
Wiecie że...
8 miesięcy temu
... nowy dostawczak dla Poczty Polskiej ma się nazywać Syrena Sasin i będzie dysponował ładownością 70mln ulotek. Tak naprawdę, to ma powstać kolejny elektryczny samochód dostawczy i będzie finansowany z budżetu państwa, a ma kosztować 52 bańki PLNów. Ja już nie wiem kto lepiej w tym kraju doi kasę? DJ Rydzyk, "Rodzina Szumowskich" czy FSO Syrena w Kutnie?
Hary
8 miesięcy temu
Jemu się to po prostu należało jak p. Pewłowicz SPA ile u nas jest ośrodków rządowych o których się nie mówi po co szukać tak daleko?Malinowe coś tam itp
Adam
8 miesięcy temu
Nie znalazłem
Ciekawy
8 miesięcy temu
Fajnie fajnie tylko może autor poda jakieś współrzędne albo namiary?
mosze
8 miesięcy temu
To tajny (chyba już nie...) ośrodek CIA, gdzie szkoleni są "kolorowi" rewolucjoniści. Sam skończyłem taką uczelnię, to wiem.
bEEhETAH
Miki
8 miesięcy temu
Ja też mam hacjende i jestem dyktatorem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić