Nowa liderka rankingu najbogatszych kobiet świata. Zmiana po latach

52

Zmiana na liście najbogatszych kobiet świata. Po latach Francoise Bettencourt Meyers została zdetronizowana. Prowadzenie w rankingu objęła MacKenzie Scott.

Nowa liderka rankingu najbogatszych kobiet świata. Zmiana po latach
Mackenzie Scott (PAP, CLEMENS BILAN)

Francoise Bettencourt Meyers musi oddać tytuł najbogatszej kobiety globu. Dziedziczka fortuny L'Oreal po latach dominacji w rankingu Bloomberga została zdetronizowana przez MacKenzie Scott. Fortuna liderki wynosi 68 miliardów dolarów, natomiast majątek Meyers szacuje się na 66,8 mld dolarów.

MacKenzie Scott to bizneswoman, filantropka i pisarka. Do niedawna była żoną Jeffa Bezosa, założyciela Amazona i jednocześnie najbogatszego człowieka świata. Scott w wyniku rozwodu otrzymała 1/4 akcji spółki Amazon. Rozstanie okrzyknięto najdroższym rozwodem świata.

Zmiana w rankingu spowodowana jest akcjami Amazona. Od początku roku ich wartość wzrosła o 90 procent. Odczuła to zarówno MacKenzie Scott, jak i Jeff Bezos. Kobieta niemalże podwoiła swój majątek od stycznia, wzbogacając się o 30,9 mld dolarów. Pozwoliło jej uzyskać tytuł najbogatszej kobiety świata. Właściciel Amazona dzięki wzrostom na giełdzie przekroczył granicę 200 miliardów dolarów. Zrobił to jako pierwszy człowiek w historii.

Zobacz także: Amazon zastępuje ludzi robotami
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić