Kosma Szczepaniak| 

Nowe godziny otwarcia Poczty Polskiej. Placówki otwarte również w galeriach handlowych

1

Poczta Polska zdecydowała się na wydłużenie godzin obsługi klientów w swoich placówkach oraz przywrócenie funkcjonowania stanowisk zlokalizowanych w galeriach handlowych. O zmianach spółka poinformowała w czwartkowym komunikacie.

Zmiana godzin pracy Poczty Polskiej
Zmiana godzin pracy Poczty Polskiej (Materiały prasowe)

Poczta Polska wydłuża godziny pracy placówek. Spółka podjęła decyzję o powrocie ponad 2800 lokalizacji do godzin pracy, jakie obowiązywały przed wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Dotyczy to ponad 40 proc. placówek na terenie całego kraju. Aktualne informacje o czasie pracy poszczególnych lokalizacji są dostępne pod tym adresem.

Poczta wraca również do galerii handlowych. Spośród blisko 200 punktów, blisko połowa pracuje już w standardowym czasie pracy. Do końca maja - w związku ze znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z pandemią - Poczta Polska planuje uruchomienie wszystkich punktów obsługi klienta w galeriach handlowych.

Poczta Polska wydłuża godziny pracy. Reżim sanitarny zachowany

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Spółka przypomniała, że w pocztowych placówkach zostały zainstalowane przesłony szklane lub z pleksi oddzielające pracowników obsługi od klientów. Dodatkowo pocztowcy są wyposażeni w maseczki, przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki lub środki dezynfekujące.

Wydłużenie czasu pracy placówek odbywa się przy zachowaniu wszystkich rygorów bezpieczeństwa. W placówkach obowiązują wydzielone strefy, klienci powinni zachować co najmniej 1,5 metrowy dystans od pracownika Poczty Polskiej. Bliższy kontakt jest możliwy wyłącznie na prośbę pocztowca. Osoby oczekujące na obsługę proszone są o ustawianie się także w bezpiecznej odległości od siebie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić