Nowe informacje o 6-latku, który zatruł się grzybami. Fatalna diagnoza

18

Pojawiły się kolejne informacje na temat stanu zdrowia sześcioletniego afgańskiego chłopca, który zatruł się grzybami w ośrodku w Podkowie Leśnej-Dębaku. Okazuje się, że dziecko ma wstępne objawy śmierci mózgu.

Nowe informacje o 6-latku, który zatruł się grzybami. Fatalna diagnoza
Trwa dramat 6-latka z Afganistanu (Pixabay)

Lekarze walczą o życie sześcioletniego chłopca z Afganistanu. Pod koniec sierpnia trafił on do szpitala w stanie krytycznym. Wszystko za sprawą tego, że zatruł się grzybami.

Chłopcu przeszczepiono wątrobę, ale to nie przyniosło oczekiwanej poprawy. Najnowsze informacje są fatalne.

W tej chwili są stwierdzone wstępne objawy śmierci mózgu. Prowadzimy procedury, które potwierdzą albo wykluczą ten stan. Będą wykonane w ciągu dzisiejszego dnia - powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej kierownik warszawskiego Oddziału Intensywnej Terapii lek. Elżbieta Pietraszek cytowana przez "Fakt".

Stan neurologiczny uległ pogorszeniu

Do sprawy sześcioletniego Afgańczyka odniósł się też kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów IPCZD Piotr Kaliciński.

Przeszczepienie wątroby to jest rzecz, bez której nie można było myśleć o przeżyciu, ale ostatecznie o przeżyciu decyduje stan neurologiczny, który uległ pogorszeniu - zaznaczył (źródło: "Fakt").

Grzybami zatruło się dwóch afgańskich chłopców. Wcześniej informowano, że pięciolatek przegrał walkę o życie. Stan sześciolatka, jak przekazali w piątek medycy, jest zły.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić