aktualizacja 

Putin wyszedł z bunkra. Tylko spójrzcie, jak wygląda jego dłoń

W miniony czwartek Władimir Putin pojawił się publicznie na obozie szkoleniowym dla zmobilizowanych Rosjan. Przywódca Rosji miał także okazję oddać kilka strzałów z karabinu snajperskiego. Nagrania i zdjęcia z wizyty, które opublikowano w sieci, jeszcze bardziej podsyciły plotki o tym, że w obozie stawił się... sobowtór Putina.

Putin wyszedł z bunkra. Tylko spójrzcie, jak wygląda jego dłoń
Czy to ręka Władimira Putina, czy jego sobowtóra? (Twitter)

W czwartek 20 października Władimir Putin odwiedził obóz szkoleniowy dla zmobilizowanych w regionie Riazania. Rosyjscy żołnierze przygotowują się tam do udziału w inwazji Rosji na Ukrainę. W wizycie na poligonie rosyjskiemu przywódcy towarzyszył minister obrony Siergiej Szojgu.

Relacja rosyjskiej telewizji z tego wydarzenia miała pokazać, że prezydent Rosji jest w dużo lepszej kondycj, niż podają zachodnie media. Putin oddał nawet kilka strzałów z karabinu snajperskiego Dragunowa. Na nagraniu, które opublikowano w sieci, widać, jak rosyjski prezydent strzela do celu w słuchawkach wygłuszających, okularach i czarnej kurtce. Nie pokazano jednak, czy udało się Putinowi trafić w któregokolwiek z  wyimaginowanych wrogów.

Władimir Putin zamienił też kilka zdań z jednym ze zmobilizowanych. Jak podaje agencja RIA Nowosti, rosyjski dyktator m.in. pytał żołnierza, czy po przeszkoleniu poligonowym przypomniał sobie umiejętności wojskowe. Na koniec Putin życzył mu powodzenia. "Trzymaj się, Rusłan" - rzucił w stronę żołnierza.

Szczególną uwagę przykuwa ręka Putina

Od dłuższego czasu krąży wiele plotek o tym, że Władimir Putin ma sobowtóra. I to nie jednego. Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ukrainy generał Kyryło Budanow jest przekonany, że jest ich aż trzech.

Nie jestem "putinoznawcą", tak to ujmijmy. Moim zdaniem istnieją trzy sobowtóry, których osobiście od razu zauważam - powiedział.

Po tym, jak w sieci opublikowano nagrania z poligonu pod Riazaniem, pojawiły się kolejne pogłoski o tym, że z rosyjskimi żołnierzami spotkał się właśnie jeden z sobowtórów prezydenta. Świadczyć ma o tym dłoń prezydenta. Obserwatorzy zauważyli, że ręka prezydenta wygląda nieco inaczej niż zwykle.

"To nie Putin. Ręka zdradziła sobowtóra" - piszą internauci.
"To wtórnik" [czyli osoba udająca kogoś innego, na podstawie (wtórnej) tożsamości, jest to określenie wywiadowcze - przyp. red.] - czytamy w komentarzach pod zdjęciami z Putinem.
"Trzeci sobowtór" - czytamy w komentarzach
"Znak wtórnika" - stwierdził jeden z internautów.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Oni "skompromitują" Putina? Gen. Pacek nie ma wątpliwości
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić