Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bogdan Andrushchenko
|

Nowy lider zaufania wśród Polaków. Prezes PiS nie będzie zadowolony

104
Podziel się:

Szymon Hołownia jest liderem rankingu zaufania w marcu - informuje CBOS. Ufa mu 48 proc. respondentów. Na drugim i trzecim miejscu są odpowiednio prezydent Duda i premier Morawiecki. Największą nieufność wyrazili wobec prezesa PiS.

Nowy lider zaufania wśród Polaków. Prezes PiS nie będzie zadowolony
Jarosław Kaczyński liderem antyrankingu zaufania (Getty Images, NurPhoto)

Liderem antyrankingu zaufania, wg danych CBOS, jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 58 proc. ankietowanych powiedziało, że nie jest w stanie mu zaufać. Podobny wynik mają prokurator generalny Zbigniew Ziobro (52 proc.) i minister aktywów państwowych Jacek Sasin (48 proc.).

Według danych CBOS, największym zaufaniem ankietowanych cieszy się założyciel ruchu Polska 2050 i kandydat na prezydenta w wyborach 2020 Szymon Hołownia. Ufa mu 48 proc. ankietowanych. Z kolei 23 proc. odpowiadających powiedziało, że nie jest w stanie mu zaufać.

Na drugim miejscu jest obecny prezydent Andrzej Duda. Zaufanie do niego deklaruje obecnie 45 proc. ankietowanych, i prawie tyle samo (42 proc.) mu nie ufa. Na trzecim miejscu - premier Morawiecki, który cieszy się zaufaniem 42 proc. ankietowanych, a nieufność wobec niego deklaruje 46 proc. respondentów.

Czwarte miejsce zajmuje polityk Koalicji Obywatelskiej, były kandydat tego ugrupowania w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski. Zaufanie wobec niego deklaruje 39 proc. ankietowanych, a 40 proc. mu nie ufa.

Dalej w rankingu zaufania znaleźli się: Władysław Kosiniak-Kamysza, któremu ufa 37 proc. respondentów, minister zdrowia Adam Niedzielski (32 proc.), Jarosław Kaczyński (31 proc.) oraz Paweł Kukiz (30 proc.). Posłowi Konfederacji - Krzysztofowi Bosakowi ufa z kolei 25 proc. ankietowanych.

Sondaż zrealizowano w dniach 1-11 marca 2021 roku na próbie liczącej 1154 osoby. Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod ankiety: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI). We wszystkich przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(104)
orest
rok temu
Ja juz nie zaglosuje na opozycje na Wolownie tez nie to podrubka
iretan
rok temu
A po wyborach znow placz bo pis wygral takie sondaze
Arek004
rok temu
Gdzie e jest złoto przywiezione z Anglii? Już zostało sprzedane. Po to było przywiezione, po to żeby sprzedać i zniszczyć dobro narodowe
lok
rok temu
SBeki , neokomuniści , zdrajcy Polski, złodzieje z PO i ZSL zgrzytają zębami jak porządni ludzie są na liście powszechnego zaufania
Hihihihihi
rok temu
...a Obajtek??? Gdzie w tym rankingu jest Obajtek?? Najlepszy z PiSorów xD
kocia
rok temu
ufac politykom,pić zimną wodę i leżeć na betonie ,tak wyjdzie sie na ,kto normalny ufa politykom?
Mat
rok temu
Niech ten maly zawustnik zakompeksiony nasle na respondentow swoja milicje. Niech ich spaluja i zagazuja za to, ze niedoceniaja genialnego stratega!!! Zreszta to atak na Polske, na kosciol....
Gustlik
rok temu
Jarosław Kaczyński buzi we mnie odrazę.
JA ...
rok temu
jak można ufac komus co nic nigdy nie zrobił i nikt go nie zna ?????? bzdury wyssane z palca , w polityce nalezy wykazać sie madrościa polityczna , strategia , pracowitościa i znajomościa tematu a tu co ??? ZERO . lansuje sie kogos kto nie ma nic , kto by mu zaufał ???? no takie PO BIS ???? czy jak to rozumieć , liczycie na głupich wyborców ???? teraz sami wykształceni i bardzo trzeba sie postarac by zaimponować intelektualnymi zdolnosciami i politycznymi , A ON CO MA ????????????????
oli
rok temu
a dla mnie holownia absolutnie nie wzbudza zaufania
Jacek
rok temu
No to w TVpis się zacznie
Padre
rok temu
Jak przypomnę sobie Holownie przed wejsciem do polityki i teraz to wcale nie zmienił poglądów naprawdę warto mu ufać to prawdziwy mąż stanu :)
Wirus
rok temu
Obecnie pis realizuje swój plan obrony ZUS-u. Sterują covidem tak, by emeryci i renciści wypisali się z listy płac i idzie im całkiem dobrze. Chyba jednak nie przemyśleli, że jak sami uchronią się przed kostuchą to po pandemii nie będzie komu na nich głosować
Kdkfof
rok temu
Ciekawe... długopis prezesa na drugim miejscu, megafon prezesa na trzecim miejscu a sam prezes na ostatnim.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić