Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Nowy pomysł na walkę z pandemią. 600 zł za zaszczepienie się

89
Podziel się

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ma pomysł jak zmotywować osoby, które nie chcą się szczepić. Chce go przedstawić na spotkaniu opozycji z rządem.

Nowy pomysł na walkę z pandemią. 600 zł za zaszczepienie się
Nowy pomysł na walkę z pandemią (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)
bEUvEOzV

W środę odnotowaliśmy w Polsce rekord zakażeń od momentu wybuchu pandemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 28 380 nowych przypadkach COVID-19. Ostatniej doby zmarło 460 chorych, a 118 z nich nie miało tzw. chorób współistniejących.

W naszym kraju coraz głośniej mówi się o obostrzeniach dla niezaszczepionych. Polska, w której zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw Covid-19 jest 53,9 proc. populacji, jest na 23. miejscu w Unii Europejskiej pod tym względem.

bEUvEOzX

Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że PSL proponuje wprowadzenie większych zachęt finansowych za przyjęcie szczepionki na COVID-19.

Rząd musi dziś zainwestować, by nie wydawać na późniejsze leczenie. Proponujemy: 600 zł za zaszczepienie się. Nie ma dziś innego wyjścia. Takie rozwiązania funkcjonują w innych państwach - prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz powiedział w Polsat News, że podobne rozwiązania zostały już wprowadzone w Grecji i Stanach Zjednoczonych.

bEUvEOAd

Loteria nie zmieniła podejścia

Przypomnijmy, że jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19 była Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień. Mogli w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br.

Zobacz także: Nocny atak migrantów na granicę. Straż i wojsko publikują najnowsze nagrania
bEUvEOAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
DOŚĆ
2 tyg. temu
Moja rodzina i ja zaszczepilismy się 2 razy i czekamy na 3 szczepionkę. Też chcemy po 600zł. DOŚĆ rozdawania z naszych podatków !!!! Niech każdy żyje tak jak sobie pościeli!!!
Rozumiesz
2 tyg. temu
Kosiniak w USA placa 1000💵 za szczypawke. Te 600 zl se wsadz tam gdzie slonce nie dochodzi.
Justa
2 tyg. temu
Myśli że jak sam skorumpowany to 8 naród taki. Starzy owszem kasty owszem ale zwykli ludzie mają to gdIes. Przecież to z naszych pieniędzy tak wspaniale przekupujesz ludzi. Od razu powinna się wziąć. Za to prokuratura. Korupcja jest chyba ścigana prawem? Czy już i tu zaszły jakieś zmiany?
bEUvEOAz
DamianNor
2 tyg. temu
A Dlaczego nie 650???
Sczepek
2 tyg. temu
Zaszczepiłem się w marcu..rząd jest mi winien 600 zł,plus odsetki.
jaa
2 tyg. temu
Plać ze swoich !
Darek
2 tyg. temu
Za 600 zl z wyra nie wstaje
Darek
2 tyg. temu
Płaci Pan Kamisz z własnego konta
Viola
2 tyg. temu
Myślę...że dziennikarze mieliby pełne ręce roboty wchodząc do Rządu i sprawdzając co trzeba...łącznie ze szczepieniem się Rządzących... Dziennikarze śledczy...oświadczenia majątkowe...itd,itd,itd. Roboty na lata... A i inni chętni Prawnicy pewnie też by się znaleźli...
Viola
2 tyg. temu
OPisałam też taką fajną ciekawostkę...w woj.pomorskim pewien Wojt dawał DROBNE za głos w zamian ...To tak jak GÓRA = niby o ile to będzie prawda TO 600 zł za zaszczepienie się p/covid ... Jak TAKIE działanie się nazywa??????????????????????????????????? TO TEŻ USUNIĘTO Z KOMENTARZY...niewygodne...co ? Dziś Wójt...jest w rekach CBA i CBŚ...za TO w/w przekupstwo i wiele innych. Co na TOOOOOOOOOOOOOOOOOO Rząd ? Będzie TO 600 zł czy nie ?!
Viola
2 tyg. temu
Ups....mój komentarz znikł. Ojoj....Bo zapytałam wprost = czy jeżeli GÓRA wprowadzi faktycznie 600 zł za zaszczepienie się p/coviddddddddd to czyż to nie jest przekupstwo...łamanie prawa....czy to zgodne z przepisami praw człowieka i pacjenta...czy to nie jest COŚ za COŚ...czy TAK można robić zgodnie z Prawem..???? I komentarz mój wyparował. Niewygodny , co ? Prawdziwy...co nie. Zapłacę Ci łapówkę..za TO,że się zaszczepisz człowieczku... Czyli rozumiem ,że u nas w Kraju TO ,że damy łapówę po legalu jawnie jest zgodne z prawem... Brawo ! Co na TO Sądy...Wymiar Sprawiedliwości...a jak wtedy z podatkiem ???? HHHmmmmm....
psych
2 tyg. temu
kiedy skonczy sie to kupowanie ludzi
Kjjh
2 tyg. temu
Głupi hahaha
bEUvEOAr
Werka
2 tyg. temu
Myślą po sobie, nie ma to jak łapówki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić