Nowy pomysł na walkę z pandemią. 600 zł za zaszczepienie się

141

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ma pomysł jak zmotywować osoby, które nie chcą się szczepić. Chce go przedstawić na spotkaniu opozycji z rządem.

Nowy pomysł na walkę z pandemią. 600 zł za zaszczepienie się
Nowy pomysł na walkę z pandemią (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)

W środę odnotowaliśmy w Polsce rekord zakażeń od momentu wybuchu pandemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 28 380 nowych przypadkach COVID-19. Ostatniej doby zmarło 460 chorych, a 118 z nich nie miało tzw. chorób współistniejących.

W naszym kraju coraz głośniej mówi się o obostrzeniach dla niezaszczepionych. Polska, w której zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw Covid-19 jest 53,9 proc. populacji, jest na 23. miejscu w Unii Europejskiej pod tym względem.

Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że PSL proponuje wprowadzenie większych zachęt finansowych za przyjęcie szczepionki na COVID-19.

Rząd musi dziś zainwestować, by nie wydawać na późniejsze leczenie. Proponujemy: 600 zł za zaszczepienie się. Nie ma dziś innego wyjścia. Takie rozwiązania funkcjonują w innych państwach - prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz powiedział w Polsat News, że podobne rozwiązania zostały już wprowadzone w Grecji i Stanach Zjednoczonych.

Loteria nie zmieniła podejścia

Przypomnijmy, że jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19 była Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień. Mogli w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br.

Zobacz także: Nocny atak migrantów na granicę. Straż i wojsko publikują najnowsze nagrania
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić