Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Nowy raport. Ponad 22 tysiące pracowników służby zdrowia jest zarażonych koronawirusem

60

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała kolejny raport dotyczący pandemii koronawirusa. Jak oszacowano, wśród pracowników służby zdrowia zgłoszono już ponad 22 tysiące przypadków zarażeń koronawirusem. Dane prawdopodobnie zostały zaniżone.

Nowy raport. Ponad 22 tysiące pracowników służby zdrowia jest zarażonych koronawirusem
(Getty Images, Zhang Yazi/China News Service)

Jak podaje "Ani News" raport WHO obejmuje dane z 52 państw dotkniętych COVID-19. Przedstawione informacje zostały zebrane do środy 8 kwietnia. Zgodnie z ustaleniami twórców raportu, koronawirusem zaraziło się już 22 073 pracowników medycznych.

Koronawirus: jak pracownicy medyczni mogą chronić się przed COVID-19?

Do zarażeń miało dojść zarówno w miejscach pracy, jak i przez kontakt m.in. z zarażonymi członkami rodziny. Zdaniem twórców raportu liczba 22 073 prawdopodobnie jest zaniżona, ponieważ przypadki zachorowań wśród lekarzy i pielęgniarek nie są systematycznie zgłaszane.

Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, jak zmniejszyć liczbę zarażonych. Polecają, aby zadbać o właściwe zabezpieczenie pracowników medycznych z pierwszej linii walki z COVID-19. Należy im zapewnić takie środki ochrony osobistej jak maseczki, fartuchy, ochronne gogle i rękawiczki.

WHO ostrzega także przed ryzykiem wypalenia zawodowego u lekarzy. Organizacja apeluje do władz szpitali, by zapewnić pracownikom medycznym godne warunki pracy, żeby uniknąć przypadków przepracowania.

Zobacz także: Zobacz też: Polacy stworzyli test na koronawirusa. Jest o połowę tańszy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić