Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Nowy sondaż ws. wyborów. Oto wynik, który jest z jednego powodu smutny dla PiS

45
Podziel się:

Jest nowy sondaż United Surveys ws. wyborów parlamentarnych dla WP. Już wiadomo, jaki wynik prawdopodobnie uzyskałby PiS, gdyby wybory odbyły się w miniony weekend. To lepszy wynik, niż dwa tygodnie temu, jednak wciąż w marzeniach pozostaje 40 proc.

Nowy sondaż ws. wyborów. Oto wynik, który jest z jednego powodu smutny dla PiS
Jarosław Kaczyński martwi się wynikiem kolejnego sondażu? (AKPA)

Nowy sondaż United Surveys dla WP jest raczej smutnym widokiem dla PiS, ale jednocześnie nie jest powodem do rozpaczy. Nie wydaje się, aby ten miał choćby zbliżyć się do z pewnością upragnionych, ale utraconych 40 proc., a na pewno nie w najbliższym czasie.

Wciąż jednak PiS może liczyć na wysokie poparcie wyborców. Aż 32,1 proc. zagłosowałoby na rządzących. Dwa tygodnie temu było to o 1,5 proc. mniej respondentów. W sondażu z 22 listopada natomiast PiS uzyskał 30,6 proc.

Nowy sondaż. PiS wciąż na pierwszym miejscu

Na drugim miejscu znajduje się KO, z poparciem 23,7 proc. Tutaj także widzimy wzrost poparcia. 2 tyg. temu ten sam sondaż pokazywał 21,7 proc.

Trzecie miejsce to, bez zaskoczenia, Polska 2050, z wynikiem 10,6 proc. Jednak dwa tygodnie temu było to 13,3 proc., a więc spadek o aż 2,7 proc.

Sondaż United Surveys dla WP został przeprowadzony 3 grudnia 2021 roku na reprezentatywnej grupie 1000 ankietowanych. W celu zebrania danych wykorzystano metodę wspartego komputerowo wywiadu telefonicznego - informuje WP.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Ciekawa
12 miesięcy temu
Czy Jarosław jest prawiczkiem noszącym pieluchomajtki?
Adam N 1973
12 miesięcy temu
Za 30 lat obecne rządy będą porównywane do rządów Adenauera w Niemczech. Zachód już teraz tak ocenia. Polska rozwijała się także przed 2016 rokiem, głównie za rządów SLD bo rządy liberałów to był zastój, ewentualnie żółwie tempo wzrostu PKB za Tuska. Ale obecny rozwój przyćmiewa 25 lat po 1989. Jakie są inne podobieństwa do rządów Adenauera? Adenauer poddał wybór sędziów parlamentowi i rządowi. My po 1989 pozostawiliśmy kastę która wybiera się sama. Jakie są różnice?? Adenauer chciał silnej marki, PiS traktuje złotego jako narzędzie do pobudzania koniunktury. Natomiast Polakom to co było 30 lat temu, czyli destrukcja Balcerowicza od roku 1990 kojarzy się jak najgorzej. W latach 1990-2001 kiedy rządzili liberałowie z przerwą na rządy SLD w latach 1993-97, na skutek złodziejskiej wyprzedaży i niszczenia majątku narodowego Polska straciła CO NAJMNIEJ 2,5 BILIONA ZŁ
Z całym szacu...
12 miesięcy temu
Panu Kaczyńskiemu i PiSowsom już dziękujemy?!Nasi obywatele nie chcą nazistów w swoim kraju?!Przepraszam czy wy to rozumiecie?!
nik
12 miesięcy temu
PIS nie potrafi gospodarować pieniędzmi, za półtora roku wyjdzie całe szydło z worka.
buba
12 miesięcy temu
Zapamietam po tym Rządzie tylko +500(sam nie korzystam), kota Prezesa,usmiechnietą morde Glapińskiego i miskę ryzu oferowaną przez premiera.Czas na zmiany!
Luk
12 miesięcy temu
Te wasze sondaże są śmiechu warte.
Jo i jo
12 miesięcy temu
Sram na wszystkich z tego rządu wyjechałem do Niemiec i nie narzekam tu jest inaczej
Czy to jest
12 miesięcy temu
Kler Oj Rydzyka?!
POKO
12 miesięcy temu
Hołownia zrobił swoje Hołownia może odejść
Eehh
12 miesięcy temu
Za PO można było żyć z samego VAT …
jutro
12 miesięcy temu
PIS to """0"""
Beton 1973
12 miesięcy temu
PIS to partia socjalistyczno-konserwatywna, jak można być dumnym z partii która w zaledwie 6 lat podwoiła dług Polski do 1biliona500 mld zł ??? produkując tylko ekstrementy i fekalia, gdyby UE nam asfaltu nie lała, to by w kraju nic nie było robione. I jeszcze na dodatek ten czarny radykalizm ??? Co za poruta.
Beton 1973
12 miesięcy temu
Niech żyje socjalizm konserwatywny PIS , precz z burzujami , inteligentami i zgniłym kapitalistycznym zachodem. Wiwat Klasa robotnicza i żoliborska rewolucja.
Adam N 1973
12 miesięcy temu
@ ARRRr. O jakim POdwojeniu długu przez PiS bredzisz? Zanim cokolwiek napiszesz to sprawdź. Gdy w 2015 PiS obejmował rządy, dług publiczny wynosił około 950 mld. Obecnie wynosi jakieś 1430 mld. Tylko że rząd zadłużył nas na 230 mld na tarcze dla przedsiębiorców. Kto odPOwiada za 250 mld pozostałego przyrostu długu?? Zgadniesz ?? 😁 TOTALNE SAMORZĄDY!!! Mało tego. Podniosły opłaty o kilkadziesiąt procent lub więcej. Jeśli sklep czy warsztat ma POdniesiony czynsz, to większość POdwyżki przerzuci na klientów. Totalni mają w tym trzy cele: 1. Doić mieszkańców 2. Nabijać inflację 3 obwiniać o to rząd
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić