Nowy trend na TikToku. Skutki mogą być katastrofalne

3

Eksperci ostrzegają osoby, które poddają się nowemu trendowi na TikToku. Ten polega na wykonaniu zabiegu depilacji woskiem na twarzy.

Nowy trend na TikToku. Skutki mogą być katastrofalne
Zabieg może być niebezpiecnzy (TikTok, KapsalonFreedom)

Na TikToku pojawił się bardzo niepokojący trend. Polega na nagrywaniu osób podczas zabiegu depilacji woskiem. Nie byłoby w tym zapewne nic złego, gdyby nie fakt, że depilowaną częścią ciała jest cała twarz. Filmiki zyskują coraz większą popularność wśród internautów.

Izraelski fryzjer Renaz Ismael przekonuje na swoim kanale o pozytywach zabiegu. W rozmowie z BBC News przyznał, że woskowanie części twarzy jest powszechne na Bliskim Wschodzie, gdzie się urodził. Prowadzony przez niego w Holandii zakład fryzjerski zyskał ponad 800 tysięcy zwolenników, odkąd zaczął publikować filmy. Pierwsze nagranie z zabiegu obejrzało 83 miliony osób.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Zabieg ma na celu usunięcie prawie całego zarostu twarzy. Brwi i rzęsy depilowanych osób są chronione paskami papieru przed nałożeniem wosku. Właściciel lokalu przyznał, że próba woskowania w nosie lub uszach nie jest zalecana, dlatego jej nie stosuje. Jego zakład zasłynął właśnie tą unikatową usługą.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Eksperci ostrzegają przed skutkami depilacji

Entuzjazmu właściciela zakładu nie podzielają eksperci. Ci ostrzegają przed problemem utrudnionego oddychania w trakcie przeprowadzania zabiegu. Obawiają się, że przez przypadek jeden z klientów może się kiedyś udusić. Zarzucają również TikTokowi brak weryfikacji tego typu filmików i zamieszczania przy nich stosownego komunikatu z ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem.

Najpierw rozważymy, że może to spowodować uduszenie. Nie ma elementu sterującego oddech nosem, a wosk twardnieje. Więc może stwardnieć w drogach oddechowych i trzeba będzie go usunąć chirurgicznie - obawia się kosmetyczka Alex Echeverri.
Zobacz także: Władze Peru zaszczepiły się poza kolejnością. Dymisje w rządzie w atmosferze skandalu
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić