Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Nowy trend na TikToku. Skutki mogą być katastrofalne

3
Podziel się:

Eksperci ostrzegają osoby, które poddają się nowemu trendowi na TikToku. Ten polega na wykonaniu zabiegu depilacji woskiem na twarzy.

Nowy trend na TikToku. Skutki mogą być katastrofalne
Zabieg może być niebezpiecnzy (TikTok, KapsalonFreedom)

Na TikToku pojawił się bardzo niepokojący trend. Polega na nagrywaniu osób podczas zabiegu depilacji woskiem. Nie byłoby w tym zapewne nic złego, gdyby nie fakt, że depilowaną częścią ciała jest cała twarz. Filmiki zyskują coraz większą popularność wśród internautów.

Izraelski fryzjer Renaz Ismael przekonuje na swoim kanale o pozytywach zabiegu. W rozmowie z BBC News przyznał, że woskowanie części twarzy jest powszechne na Bliskim Wschodzie, gdzie się urodził. Prowadzony przez niego w Holandii zakład fryzjerski zyskał ponad 800 tysięcy zwolenników, odkąd zaczął publikować filmy. Pierwsze nagranie z zabiegu obejrzało 83 miliony osób.

Zabieg ma na celu usunięcie prawie całego zarostu twarzy. Brwi i rzęsy depilowanych osób są chronione paskami papieru przed nałożeniem wosku. Właściciel lokalu przyznał, że próba woskowania w nosie lub uszach nie jest zalecana, dlatego jej nie stosuje. Jego zakład zasłynął właśnie tą unikatową usługą.

Eksperci ostrzegają przed skutkami depilacji

Entuzjazmu właściciela zakładu nie podzielają eksperci. Ci ostrzegają przed problemem utrudnionego oddychania w trakcie przeprowadzania zabiegu. Obawiają się, że przez przypadek jeden z klientów może się kiedyś udusić. Zarzucają również TikTokowi brak weryfikacji tego typu filmików i zamieszczania przy nich stosownego komunikatu z ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem.

Najpierw rozważymy, że może to spowodować uduszenie. Nie ma elementu sterującego oddech nosem, a wosk twardnieje. Więc może stwardnieć w drogach oddechowych i trzeba będzie go usunąć chirurgicznie - obawia się kosmetyczka Alex Echeverri.
Zobacz także: Władze Peru zaszczepiły się poza kolejnością. Dymisje w rządzie w atmosferze skandalu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Aniela
rok temu
Co to za trend jest? To przecież niebezpieczne i bolesne. Raz goliłam woskiem nogi i powiedziałam sobie, że nigdy więcej. Bolało jak diabli. Zabiegi depiacji metodą shr w depilconcent są zdecydowanie przyjemniejsze i skuteczniejsze. Nie ma co sobie cierpienia sprawiać jeśli są inne metody.
Nie dla nich
rok temu
To nie wina tik toka tylko idiotów którzy muszą robić wszystko byle ilość łapek się zgadzała i oczywiście same pozytywne komentarze inaczej będzie to hejt. Tłumaczcie dzieciom że to nic nie warte może wygina w sposób naturalny.
Lola
rok temu
Czego ludzie nie zrobia by podążać za jakims trendem, nawrt najglupszym ale jak drogo i z YVLczy Gucci w tle to musi być super. Nawet mi ich nie żal. Niech się szympansy depiluja.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić