aktualizacja 

O krok od tragedii. Samolot przelatywał w sylwestra nad miastem

9

Lot AV29 Avianca mógł skończyć się bardzo źle dla pasażerów. Samolot, podczas lądowania, uderzył w balon wypełniony serpentynami. Serpentyny owinęły nawet silniki maszyny.

O krok od tragedii. Samolot przelatywał w sylwestra nad miastem
(Twitter)

Samolot lądował na lotnisku w Bogocie. Podczas lądowania doszło do wypadku, w trakcie którego ogromna maszyna uderzyła w balon wypełniony serpentynami.

Choć wszystko mogło skończyć się bardzo źle, to jednak pilot zdołał wylądować bezpiecznie na lotnisku. Nie podniesiono także specjalnego alarmu, bo piloci uznali, że nie ma takiej potrzeby. Władze lotniska postanowiły jednak, pomimo braku prośby od pilotów, zorganizować specjalne warunki do lądowania maszynie. Na miejscu czekały już m.in. straż pożarna czy karetka.

Wciąż do końca nie wiadomo, jak doszło do zdarzenia. Wiadomo, że maszyna, zmierzając w kierunku lotniska, uderzyła w balon, a następnie serpentyny, które znajdowały się w środku, wyfrunęły i owinęły kadłub, silniki, dziób, a także inne elementy samolotu. Pomimo tego samolot jednak nie został uszkodzony.

Władze lotniska w Bogocie nie wydały oświadczenia w sprawie zdarzenia. Na szczęście nic nikomu nie stało się z powodu problemów technicznych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić