o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Oblał ją kwasem. Oprawca Katie Piper wychodzi po 6 latach

35
Podziel się

Stefan Sylvestre, który oblał kwasem prezenterkę telewizyjną Katie Piper, wyjdzie z więzienia zaledwie po 6 latach. Według sądu nie ma przeciwwskazań, aby zwolnić go warunkowo.

Oblał ją kwasem. Oprawca Katie Piper wychodzi po 6 latach
Oblał ją kwasem. Oprawca Katie Piper wychodzi po 6 latach (Getty Images)
bDSHLCCt

Oprawca Katie Piper został zwolniony z więzienia po zaledwie 6 latach. Pierwszy raz miał wyjść na wolność w 2018 roku, ale wtedy decyzja została w ostatniej chwili zmieniona. Obecnie sąd nie widzi przeciwwskazań, aby zwolnić go warunkowo.

Po rozważeniu okoliczności popełnienia przestępstwa, wyników postępowania sądowego, postępów poczynionych w areszcie i innych dowodów, zdecydowano, że pan Sylvestre jest gotowy do ponownego zwolnienia – orzekł sąd cytowany przez MailOnline.
bDSHLCCv

Do okrutnego przestępstwa doszło w marcu 2008 roku. Katie Piper była wówczas prezenterką telewizyjną z tytułem pierwszej wicemiss Winchesteru. Wracając do domu, natknęła się na nieznanego mężczyznę, który rzucił się na nią i oblał jej twarz kwasem siarkowym. To był Stefan Sylvestre, który dokonał tego czynu na zlecenie byłego chłopaka Katie, Daniela Lyncha.

Zobacz także: Jak zaakceptować siebie, kiedy choroba lub wypadek zmieniają wygląd twarzy?

Lynch od miał obsesję na punkcie Katie. Obserwował ją, śledził jej karierę, aż w końcu postanowił poznać ją osobiście. Nieświadoma jego obsesji kobieta zgodziła się na randkę. Po kilku tygodniach znajomości Daniel dotkliwie pobił Katie, co było jednoznacznym końcem ich znajomości. Lynch nie pogodził się z odtrąceniem i wynajął Sylvestre, aby dokonał w jego imieniu zemsty.

bDSHLCCB

Prezenterka po ataku musiała nosić specjalną maskę. Potrzebowała około 40 operacji, aby wyleczyć oparzenia. Daniel Lynch został skazany na dożywocie, o przedterminowe zwolnienie może ubiegać się dopiero w 2025 roku.

Kiedy kwas został wylany na mnie, czułam się, jakbym płonęła w piekle. To był nieopisany, wyjątkowy ból. Straciłam swoją przyszłość, karierę, ducha, ciało, wygląd, godność - lista jest długa. Pozostała mi tylko pusta skorupa. Część mnie zmarła, która nigdy nie wróci. To gorsze niż śmierć – powiedziała Katie w jednym z wywiadów.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSHLCCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
gość
10 miesięcy temu
odszkodowania powinien płacić do końca życia
daddy
10 miesięcy temu
20 lat więzienia minimum, plus paromilionowe odszkodowanie
ania
10 miesięcy temu
niech płaci za jej zabiegi
bDSHLCCX
Mon
10 miesięcy temu
Powinien siedziec do konca swych dni
sssss
10 miesięcy temu
Sąd USA - nauczycielka przeleciała ucznia - 20 lat więzienia a tu pan już za długo się męczy bo jest potworem a te w celi się nudzą.
Najnowsze komentarze (35)
Marcin
7 miesięcy temu
,, Skazany na dożywocie, o przedterminowe zwolnienie może ubiegać się w 2025 roku. " Coś tu nie halo.
niewierzacy
10 miesięcy temu
Hm... Wieki katolicyzmu i tzw. chrzescijanstwa robia swoje. Zamiast gnoi ubic od razu, aby nie bylo zagrozenia z ich strony i aby podatnik nie musial placic ciezkiej kasy na ich utrzymanie... jeden wychodzi po 6 latach (sic!), a drugi - mimo dozywocia! - moze sie ubiegac o przedterminowe zwolnienie. Ten swiat jest chory. A wiecie dlaczego? Bo zaczeliscie mieszac zydowskie bajki z rzeczywistoscia. Mysle, ze czas juz z tym skonczyc. No, chyba ze sie wam to wszystko podoba...
khana
10 miesięcy temu
to zlecił muzułmanin ogladałam wszystkie filmy jak Ona leczyła sie i cierpiała teraz wyglada już pięknie
Karma
10 miesięcy temu
To miło, że przestaną chronić go za murami więzienia :)
Antyk
10 miesięcy temu
jesteśmy tu tylko chwilę
wdzivny
10 miesięcy temu
winnego pośrednio zwolnili, a ten główny siedzi i nie spłaci jej chyba żadnego odszkodowania. Zresztą czy można odszkodować cierpienia i lata zmarnowanego zycia?
omar
10 miesięcy temu
Chodzi o tego Lyncha co go policjant udusil.
skorpion52
10 miesięcy temu
Czegoś nie rozumiem. Gościu dostał dożywocie, o przedterminowe zwolnienie miał prawo ubiegać się w 2025r, a wychodzi po 6 latach???? O co tu chodzi??
bDSHLCCP
M82
10 miesięcy temu
To dotyczy wszystkich dziennikarzy - kto sieje wiatr ten zbiera burzę ....
ofiara i Pan
10 miesięcy temu
"Katie Piper"... ale- "Pan Sylvestre".
antonioni
10 miesięcy temu
piekna Kobieta gdybym mogl zabilbym ich oboje ale pierw wykompal ich w kwasie
Wowa
10 miesięcy temu
Żal kobity
Netoperek
10 miesięcy temu
Nie , nie. Nigdy nie rozumiałem takiego podejścia, a może jestem w błędzie. Zniszczył twarz kobiecie i teraz podatnik będzie go utrzymywał, bo on sobie siedzi w więzieniu. Chore. Uczcie się od Izraelitów. Dwadzieścia lat płacenia odszkodowania, a jak nie ma , to idzie do niej w niewolę i odpracowuje. Po czym ona decyduje, kiedy go zwalnia. Proste.
jokee
10 miesięcy temu
Bo to na pewno dobry człowiek jest, trzeba mu dać koniecznie drugą szansę.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić