Obostrzenia dla niezaszczepionych? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia komentuje

76

Czy ograniczenia zostaną przywrócone? Jeśli tak, to kogo obejmą? Wymownego komentarza udzielił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Nie ukrywa, że scenariusz polegający na nałożeniu restrykcji na niezaszczepionych jest możliwy.

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia komentuje
Szczepienie na COVID-19 (Getty Images)

Tempo szczepień wykonywanych w Polsce nie jest najlepsze. To sprawia, że pojawiają się różne pomysły na zmobilizowanie ludzi do przyjmowania preparatów na COVID-19. Jeden z nich to dodatkowe ograniczenia dla niezaszczepionych.

Niewykluczone, że wejdzie przepis, który będzie umożliwiał osobom zaszczepionym normalne poruszanie się, korzystanie ze wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do osób, które się nie zaszczepią - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Polsat News. 

Obostrzenia miałyby zatem nie dotyczyć osób zaszczepionych. Na podobne rozwiązanie zdecydowano się choćby we Francji.

Byłoby to pewnie na zasadzie, że wprowadzamy restrykcje dla wszystkich, ale zdejmujemy je z osób zaszczepionych, ponieważ są to osoby bezpieczne. Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym - przekazał Andrusiewicz.

Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Oto najnowsze dane

Dotychczas w Polsce wykonano 34 497 906 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 17 522 279 osób. To osoby, które przyjęły dwie dawki preparatów Pfizera, Moderny czy AstraZeneki lub jednodawkowy środek Johnson&Johnson. 

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić