Oburzające słowa o. Rydzyka. On naprawdę to powiedział

Aż trudno uwierzyć w przekaz, jaki płynie z ust jednego z najbardziej wpływowych duchownych w naszym kraju. Ojciec Tadeusz Rydzyk tym razem ostrzega przed uchodźcami z Ukrainy. Jego wypowiedzi są totalnie kuriozalne!

Oburzające słowa o. Rydzyka. On naprawdę to powiedział
Bulwersujące słowa o. Rydzyka o uchodźcach (PAP/EPA, Wikimedia)

Mnóstwo osób ucieka przed wojną w Ukrainie. Na skutek ostrzałów i bombardowań giną nie tylko żołnierze, ale i cywile, w tym dzieci. Nagrania i zdjęcia z Ukrainy są wstrząsające. Sprawiają, że wielu Polaków wyciąga pomocną dłoń w stronę uchodźców.

O braterstwie i pomocy innym często mówi Kościół. Tym bardziej szokują najnowsze wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka.

Obawiam się, żeby razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy nie przybyli do Polski ci, którzy nie powinni być w Polsce, przed którymi się broniliśmy - powiedział duchowny na antenie Radia Maryja.

Szok. Z takim apelem zwrócił się o. Rydzyk

W dalszej części wypowiedzi o. Rydzyk zwrócił się do słuchaczy z oburzającym apelem. Uważa, że trzeba "uważać, bo my, Polacy jesteśmy bardzo emocjonalni, nas można wziąć na serce".

Wczoraj np. czytałem, że (...) 250 czy 270 tys. Ukraińców przyszło, a wszystkich pół miliona. Czyli ta reszta to kto? Czy to nie ci, którzy nie dostali się w 2015 roku, czy teraz się nie dostali przez granicę białorusko-polską? Trzeba na to uważać. Tu bym bardzo, bardzo bym uważał - kontynuował.

Skąd duchowny ma te dane? Trudno stwierdzić. Straż Graniczna oficjalnie nie informowała o narodowości osób, które uciekają z Ukrainy.

Sam ojciec Rydzyk zwiastuje destabilizację naszego kraju. Podkreślił, że "Zachodowi zależy na destabilizacji w Polsce i Wschodowi, Putinowi też pewno na tym bardzo zależy".

Wygląda na to, że duchowny po prostu padł ofiarą dezinformacji. Przed tym niebezpiecznym zjawiskiem nieustannie przestrzegają polskie służby.

Zobacz także: Ojciec Rydzyk trzykrotnie zaszczepiony? Lekarz: mógłby być twarzą kampanii szczepionkowej
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić