Od środy nowa strategia walki z pandemią. Są wstępne informacje

282

Już w środę minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi zmiany w walce z pandemią koronawirusa. Na czym będą polegać? Rąbka tajemnicy uchylił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Od środy nowa strategia walki z pandemią. Są wstępne informacje
Adam Niedzielski (Facebook, Kancelaria Premiera)

Co planuje rząd? - Będziemy decydować o zmniejszeniu bazy łóżek dla chorych na COVID-19 - mówił w poniedziałek Andrusiewicz, cytowany przez wiadomosci.radiozet.pl.

Zdradził też, że decyzję o skróceniu izolacji do tygodnia w środę ogłosi "zapewne minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej".

Andrusiewicz wyjaśnił, że skrócenie izolacji ma związek z "krótszym okresem objawowym i krótszym okresem, kiedy aktywnie zakażamy i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach".

Widzimy przy tej zakaźności wirusa, jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę naszego kraju. Te decyzje jeszcze dziś, góra do jutra powinny zapaść. (Odbędzie się) sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia i w środę chcemy państwu to zakomunikować - przekazał Wojciech Andrusiewicz.

Likwidacja kwarantanny? Andrusiewicz nie zostawia złudzeń

Pojawiły się spekulacje o kolejnym skróceniu lub nawet likwidacji kwarantanny. Co na to rzecznik resortu zdrowia?

Na dziś nie mowy o likwidacji kwarantanny (...) Okres kwarantanny na dziś pozostaje stały, nie wykluczamy, że to się zmieni - zaznaczył.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić