Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Odcinek kultowego serialu komediowego usunięty. Zawiera "rasistowskie obelgi"

15

Jeden z odcinków brytyjskiego serialu "Hotel Zacisze" został usunięty z platform streamingowych. W oświadczeniu wyjaśniono, że zawierał "rasistowskie obelgi".

Odcinek kultowego serialu komediowego usunięty. Zawiera "rasistowskie obelgi"
(Getty Images)

Z serialu "Hotel Zacisze" został usunięty jeden z odcinków. Epizod z 1975 roku o tytule "Niemcy" zawiera scenkę, w której główny bohater, mówi o wojnie przy niemieckich gościach, a później obraża drużyny krykieta z Indii Zachodnich.

Platforma UKTV, która należy do BBC, wydała w tej sprawie oświadczenie. Stwierdzono w nim, że język, którym posługują się bohaterowie tego konkretnego odcinka, jest wysoce szkodliwy i obraźliwy.

Ten odcinek zawiera rasistowskie obelgi, dlatego usunęliśmy go podczas przeglądu. Regularnie sprawdzamy starsze treści, aby upewnić się, że spełniają oczekiwania odbiorców. Niektóre programy zawierają ostrzeżenia, a inne są edytowane. Chcemy poświęcić więcej czasu na rozważenie jakie mamy opcje w tym odcinku – czytamy.
Zobacz także: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

O usunięciu wypowiedział się już twórca serialu, który jednocześnie grał tam główną rolę. John Cleese, znany z legendarnego "Latającego cyrku Monthy Pythona", stwierdził, że to posunięcie jest "głupie". W rozmowie z gazetą "The Age" powiedział, że odcinek był wyraźną krytyką rasistowskich postaw.

Jedną z rzeczy, których nauczyłem się w ciągu ostatnich 180 lat, jest to, że ludzie mają bardzo różne poczucie humoru. Niektórzy rozumieją, że jeśli wkładasz bzdury w usta osoby, z której chcesz się wyśmiewać, nie przekazujesz jej poglądów tylko się z niej wyśmiewasz - powiedział.

To nie pierwszy taki przypadek. Kilka dni temu z serwisu HBO Max zniknął film „Przeminęło z wiatrem” ze względu na rasistowski wydźwięk i pochwałę niewolnictwa. Produkcja wróci niebawem, ale opatrzona komentarzami i edukacyjną dyskusją na temat segregacji rasowej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić