Angelika Karpińska| 

Odkrycie na Marsie. Sukces łazika Perseverance

395

Łazik Perseverance odkrył na Marsie dziwnie wyglądającą skałę. NASA postanowiła zbadać ją za pomocą lasera, zostawiając na niej ślady.

Odkrycie na Marsie. Sukces łazika Perseverance
Nietypowa skała na Marsie (NASA)

Skonstruowany przez ekspertów z NASA łazik Perseverance odkrył na Marsie nietypową skałę. Charakteryzuje się turkusową barwą i jest pokryta licznymi otworami różnej głębokości.

Łazik ostrzelał skałę swoim laserem, by móc dokładniej ją zbadać. Jednocześnie pozostawił na skale równy rząd śladów.

Łazik NASA odkrył na Marsie meteoryt?

Na razie nie jest jasne, skąd pochodzi skała. NASA ma na ten temat trzy główne hipotezy. Jedna z nich zakłada, że może to być pierwszy meteoryt namierzony przez łazik Perseverance.

Podczas gdy helikopter przygotowuje się do odłączenia, nie mogę przestać badać pobliskich skał. Mój naukowcy zespół ma wiele hipotez dotyczących tego dziwnego przypadku. Skała ma ok. 15 cm długości. Jeśli dobrze się przyjrzysz, to dostrzeżesz rząd śladów pozostawionych przez mój laser, którego użyłem, by dowiedzieć się więcej - napisano na koncie łazika na Twitterze.
Zespół sformułował wiele różnych hipotez na temat tej skały. Czy to coś wyblakłego z lokalnego podłoża skalnego? Czy to fragment Marsa, który spadł na ten obszar w wyniku odległej kolizji? Czy to meteoryt? A może coś innego? - zastanawiają się eksperci NASA.

Zobacz także: Marsjański łazik Perserverance. NASA wyjaśnia kilka jego tajemnic

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić