aktualizacja 

Odmówili wyjazdu do Ukrainy. Ich zdjęcia zawisły na "tablicy wstydu"

Prawie 300 nazwisk rosyjskich żołnierzy zamieszczono na plakacie przed budynkiem komisji wojskowej w Kraju Stawropolskim. Są to osoby, które "odmówiły wykonania zadania bojowego". Plakat w duchu rosyjskiej propagandy podkreśla, że ci żołnierze "nie chcieli walczyć z nazizmem w Ukrainie".

Odmówili wyjazdu do Ukrainy. Ich zdjęcia zawisły na "tablicy wstydu"
W Rosji pojawiły się "tablice wstydu" (Facebook)

Zdjęcie "tablicy wstydu" udostępnili żołnierze 10. Oddzielnej Górskiej Brygady Szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak opisują, w kraju, który wraz z końcem lutego zaatakował Ukrainę, pojawia się nowa tendencja.

"Tablice wstydu" w Rosji. Ponad 300 nazwisk

Żołnierzy, którzy odmawiają walk lub uciekają z pola boju, umieszcza się na specjalnej liście - "tablicy wstydu". Takie plakaty pojawiają się przed komisjami wojskowymi w różnych miastach kraju. Ten, którego zdjęcie krąży w sieci, znajduje się w Kraju Stawropolskim.

"Odmówili", ale żyją. Ale nie o to chodzi. Teraz w Rosji pojawił się nowy trend - tablica wstydu ze zdjęciami i nazwiskami ludzi, którzy włączyli instynkt samozachowawczy, którzy nie chcieli użyźniać naszych gleb – piszą ukraińscy żołnierzy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Nie chcieli walczyć z nazizmem"

Jak głosi plakat, są to żołnierze 205. oddzielnej zmotoryzowanej brygady Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Na tablicy widzimy 300 nazwisk żołnierzy, którzy nie stawili się na komisję wojskową, zaś nad nimi umieszczono 30 zdjęć osób, którzy uciekli z pola walki.

Plakat w duchu rosyjskiej propagandy podkreśla, że "żołnierze nie chcieli walczyć z nazizmem w Ukrainie", mimo że inni wojskowi z tej jednostki "z sukcesem wykonują swoje zadania bojowe".

Oni zapomnieli o wojskowej przysiędze. Zapomnieli, że służba wojskowa łączy się z wykonaniem wszystkich zadań, nawet jeżeli wiążą się z ryzykiem dla życia. Oni rzucili swoją broń, narobili wstydu bliskim, Ojczyźnie! - czytamy w propagandowym plakacie.
Zobacz także: Transporter Kozak-2 eksplodował. Ukraińcy wysadzili swój wóz, tłumaczą dlaczego
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić