Odnaleziono zaginiony 2,5-metrowy portret Trumpa. Nie uwierzycie gdzie był

140
Podziel się:

Obraz przedstawiający Donalda Trumpa, który został podarowany byłemu prezydentowi USA przez prezydenta Salwadoru, znalazł się na liście zagranicznych prezentów, które otrzymał, a których brakowało w Kongresie Demokratów. Wygląda na to, że w końcu został on odnaleziony w jednym z hoteli Trumpa.

Odnaleziono zaginiony 2,5-metrowy portret Trumpa. Nie uwierzycie gdzie był
Donald Trump (PAP, AdMedia)

Demokraci Izby Reprezentantów na początku tego miesiąca opublikowali raport, w którym to oświadczyli, że Donald Trump nie zgłosił ponad 100 drogich zagranicznych prezentów, które otrzymał podczas sprawowania urzędu. W raporcie napisano, że Nayib Bukele, prezydent Salwadoru pod koniec kadencji Trumpa podarował mu duży portret.

Urzędnik Salwadoru powiadomił Biały Dom oraz Departament Stanu, że portret został wysyłany, jednak Archiwa Narodowe, które śledzą zagraniczne prezenty dla prezydentów, nie mają żadnych informacji na jego temat. 

Obraz zaginął, ale według raportu "niektóre zapisy sugerują, że portret mógł zostać przeniesiony na Florydę jako własność byłego prezydenta" w lipcu 2021 r.". 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sondaże mówią to jasno. To Platforma ich "pompuje"?

Hotel Trump National Dora

Kiedy "The New York Times" opisał postać salwadorskiego artysty i jego obraz, jeden z czytelników sięgających po gazetę, poinformował, że widział obraz w październiku, kiedy uczestniczył w turnieju golfowym w hotelu Trump National Doral w Miami na Florydzie. 

Mężczyzna powiedział, że on i jego syn zwiedzali wspaniałą posiadłość, kiedy otworzyli przypadkowe drzwi ze złotą klamką i znaleźli wysoki na osiem stóp portret przedstawiający uśmiechniętego Donalda Trumpa stojącego w Gabinecie Owalnym. 

"The Times" wysłał reportera do hotelu w tym tygodniu, aby potwierdzić lokalizację obrazu.

On tam był obok stosu starych mat do jogi, zbierając kurz, z ozdobną złotą ramą spoczywającą na rozpadającej się, fioletowej podkładce z pianki. Był przechowywany w małym pomieszczeniu, które prowadziło do pomieszczeń gospodarczych, napisano.

"To cenny i piękny obraz"

Z kolei artysta, Francisco Antonio López Benavides, powiedział Timesowi, że był podekscytowany, słysząc, że Donald Trump wziął ze sobą obraz, kiedy opuszczał urząd.

Cieszę się, że obraz jest nienaruszony, jest piękny, cenny, dodał.

Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych wszelkie prezenty, które prezydent lub urzędnik federalny otrzymuje od zagranicznych rządów o wartości przekraczającej 415 dolarów, należy zgłaszać do Departamentu Stanu. Jeśli urzędnik chciałby zatrzymać jeden z prezentów po odejściu ze stanowiska, musi za niego zapłacić. 

Źródło: msn.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić