Odwołali go podczas mszy. Ksiądz miał kilka godzin na wyprowadzkę

494

Do nietypowej sytuacji doszło w trakcie niedzielnego nabożeństwa, 22 października w jednej z parafii w Limanowej (woj. małopolskie). Wikariusz został odwołany z ambony podczas spotkania z wiernymi i miał zaledwie kilka godzin na spakowanie swoich rzeczy i opuszczenie parafii. Wszystko przez zarzuty na tle seksualnym.

Odwołali go podczas mszy. Ksiądz miał kilka godzin na wyprowadzkę
Ciąg dalszy afery w Sosnowcu. Kuria w Sosnowcu ma problem (Adobe Stock)

Sprawę wikariusz opisuje lokalny portal Limanowa.in. Dziennikarze informują, że nagłe zwolnienie księdza wiąże się z postawionymi mu w piątek, 20 października zarzutami domniemanego przestępstwa o charakterze seksualnym.

Media, reklama, zakupy- Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Doniesienie w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Limanowej wnieść miała kuria diecezjalna w Tarnowie.

"W związku z sytuacją, która wymaga wyjaśnienia ks. R. został odwołany z funkcji wikariusza w naszej parafii - usłyszeli w niedzielę wierni w jednym z kościołów parafialnych na Limanowszczyźnie podczas ogłoszeń duszpasterskich." - podaje portal Limanowa.in.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Teza, że papież nie popełnił błędu, jest nie do utrzymania". Ksiądz Prusak o pedofilii w polskim Kościele

Portal dodaje, że ksiądz miał dostać zaledwie kilka godzin na opuszczenie parafii.

W wyniku dokonanego zgłoszenia została uruchomiona procedura dochodzenia wstępnego, która dotyczy uprawdopodobnienia stawianych zarzutów. Jeśli one się potwierdzą, to zostanie wdrożone dalsze postępowanie. O sprawie są powiadomione zarówno organy państwowe, jak i kościelne. - przekazał portalowi Limanowa.in ks. Ryszard St. Nowak, rzecznik prasowy diecezji tarnowskiej.

Szczegółów sprawy na tym etapie nie ujawnia też tarnowska prokuratura. Mimo dziennikarskich dociekań, nie komentuje jej także proboszcz wspomnianej parafii.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić