"Odzyskają Krym do końca sierpnia". Generał mówi o dwóch warunkach

Były dowódca armii amerykańskiej w Europie generał Ben Hodges uważa, że Ukraina może wyzwolić Krym już w sierpniu 2023 r. Mówi jednak o dwóch podstawowych warunkach, które muszą być spełnione, aby tak się stało.

"Odzyskają Krym do końca sierpnia". Generał mówi o dwóch warunkach
Ukraina odbije Krym? Władimir Putin nie będzie zachwycony tą prognozą (Kreml)

Były dowódca armii amerykańskiej w Europie uważa, że już wkrótce Ukraina poczyni kolejne postępy na foncie. W sierpniu może odzyskać okupowany przez Rosjan Krym. Tak stanie się jednak tylko wtedy, gdy Kijów dalej będzie otrzymywać pomoc od pozostałych państw i utrzymane zostaną sankcje nałożone na Rosję przez Zachód.

Ukraina odzyska Krym?

Generał Hodges przewiduje także, że wyzwolenie półwyspu nastąpiłoby szybciej, gdyby Waszyngton dostarczy broń precyzyjną o większym zasięgu.

Ukraina wyzwoli Krym do końca sierpnia, jeśli nadal będziemy zapewniać to, co obiecaliśmy, i jeśli utrzymamy sankcje. Prędzej, gdybyśmy dostarczyli broń precyzyjną o większym zasięgu - napisał na Twitterze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Brutalny i skuteczny". Gen. Pacek wskazuje na plan Putina

Prezydent USA Joe Biden już kilkukrotnie obiecał, że będzie pomagał Ukrainie tak długo, jak będzie to konieczne. Jednak z drugiej strony USA nie planuje przekazać potężniejszej broni, obawiając się, że to sprowokuje Władimira Putina do ataku nuklearnego. Podczas wizyty Zełenskiego w Waszyngtonie prezydenci Ukrainy i USA nie uzyskali porozumienia w tej sprawie.

Joe Biden naciska, aby konflikt rozwiązać w pokojowy sposób. Rosja uważa jednak, że zawarcie pokoju jest niemożliwe, dopóki Ukraina nie uzna aneksji przez Rosję czterech obwodów: ługańskiego, donieckiego, chersońskiego i zaporoskiego.

Na to nie zgadza się prezydent Ukrainy. Podczas szczytu G20, który odbył się w listopadzie przedstawił 10 punktów koniecznych do zagwarantowania prawdziwego porozumienia pokojowego. Podkreślił także jak ważne jest przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy i odzyskanie terenów, które Rosja zagarnęła jeszcze w 2014 roku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić