Ogromny dramat. Nauczycielka zamordowała 9-latkę

42

Blisko 300 wolontariuszy szukało w Rosji zaginionej 9-latki. Finał akcji okazał się tragiczny. "The Sun" przekazało, że odnaleziono jej ciało, na którym widoczne były liczne rany cięte. Dziewczynka miała ponadto podcięte gardło i zmiażdżoną głowę. Wiadomo, kto dopuścił się zbrodni.

Ogromny dramat. Nauczycielka zamordowała 9-latkę
Rosyjska policja (zdjęcie poglądowe) (GETTY, Mikhail Tereshchenko/TASS, Mikhail Tereshchenko)

O szczegółach poinformowało "The Sun". 9-letnia uczennica Sofia Zaworonkowa rozdawała wraz z koleżanką ulotki. Obie były obserwowane przez 40-letnią nauczycielkę języka angielskiego.

Kobieta zaprosiła je do kawiarni. Następnie zwabiła Sofię do swojego domu. Tam dopuściła się zbrodni. Uljana Lanskaja przyznała się do winy. Powiedziała, że porwała, torturowała, a następnie pobiła na śmierć 9-letnią dziewczynkę.

Policjanci przekazali pierwsze ustalenia. Sofia Zaworonkowa miała być uderzana w głowę tępym narzędziem. W trakcie tortur na jej ciele pojawiły się liczne rany.

Zamordowała 9-latkę. Powody zbrodni szokują

"The Sun" poinformowało, że kobieta straciła wcześniej prawa rodzicielskie. Twierdziła, że jej zdrowa córka cierpi na raka i wymaga pilnej pomocy medycznej.

Niedługo później próbowała odebrać ze szkoły swoje dzieci. Policja nie zainteresowała się jednak tą sprawą - uznano, że 40-latka nie jest niebezpieczna.

W ujęciu kobiety pomogła koleżanka zamordowanej dziewczynki. To ona wyjawiła policji, gdzie ostatni raz widziała Sofię. Dodajmy, że w jej poszukiwaniach brało udział blisko trzysta osób. Ciało 9-latki znaleziono w domu nauczycielki.

Kobietę ostatecznie udało się ująć dopiero po dłuższym czasie. Policja zatrzymała ją w pociągu jadącym do Murmańska.

Została aresztowana na dwa miesiące. Zamordowana 9-latka miała… przypominać jej córkę. W pogrzebie uczestniczyły tłumy.

Zobacz także: Czego obawia się policja? Dziennikarz WP podaje statystyki
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić