Ojciec Dudy nie będzie zadowolony. Trafił na listę

941

Jan Duda, ojciec prezydenta RP, trafił na listę nominowanych do tytułu Biologicznej Bzdury Roku. We wrześniu 72-letni polityk stwierdził, że "homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym".

Ojciec Dudy nie będzie zadowolony. Trafił na listę
Jan Duda i Andrzej Duda (PAP, Jan Kamiński)

Twórca strony "To tylko teoria" organizuje plebiscyt od 2016 r. Internauci decydują, kto z nominowanych otrzymuje symboliczną nagrodę w postaci Alternatywnej Zięby. Pomysłodawca konkursu jest biolog Łukasz Sakowski.

Rok temu zwyciężczynią została Kaja Godek. Aktywistka pro-life otrzymała nagrodę ze stwierdzenie na antenie Polsat News, że "nie ma czegoś takiego jak orientacja seksualna". Na miejscu drugim rankingu znalazła się posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus, która na antenie RMF FM powiedziała, że "dopiero kiedy płodowi zaczyna bić serce, można mówić o życiu".

Ojciec Dudy nominowany

W tym roku konkurencja także będzie mocna. Już wiadomo, że o tytuł Biologicznej Bzdury Roku powalczy m.in. Jan Duda, który jest ojcem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

72-latek powiedział we wrześniowym wywiadzie dla "Newsweeka", że "homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym". Jego wypowiedź skomentowała m.in. psycholożka Martyna Dziekan.

Nie da się w społeczny sposób "zarazić" jakąkolwiek orientacją. Zmiany społeczno-kulturowe mogą sprawić, że osoby nieheteronormatywne czują większy poziom akceptacji i bezpieczeństwa - podkreśliła, cytowana przez totylkoteoria.pl.

Duda zawalczy z Kapelą

Nominowany jest także Jaś Kapela, który napisał w "Gazecie Wyborczej" artykuł o diecie wegetariańskiej psów i wilków. Przekonywał w nim, że jest ona głównie roślinna. Inni nominowani to Katarzyna Ratkowska, Anna Maria Żukowska, Maria Kurowska i Marcin Najman.

Biologiczna Bzdura Roku ma za zadanie popularyzowanie nauki oraz upowszechnienie pronaukowej narracji w dyskursie publicznym. Jej celem nie jest natomiast obrażanie, szydzenie ani wyśmiewanie osób nominowanych.

Zobacz także: Rekordowa temperatura w Arktyce. Naukowcy o konsekwencjach upałów na Syberii
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić