aktualizacja 

Omikron. Nietypowy objaw zarażenia nowym wariantem koronawirusa

207

W okresie Świąt Bożego Narodzenia na całym świecie panuje wzmożony ruch, co przekłada się na wzrost zarażeń wariantem omikron. W związku z tym powinniśmy uważnie obserwować, co dzieje się z naszym organizmem. Jeden z objawów może się ujawnić, gdy usiądziemy do posiłku.

Omikron. Nietypowy objaw zarażenia nowym wariantem koronawirusa
Omikron – wiemy, jak łatwo możesz zorientować się, że zaraziłeś się nowym wariantem koronawirusa (Getty Images, Artur Widak/NurPhoto)

Jak podaje New York Post, w ciągu ostatnich dni nowym wariantem koronawirusa zaraziły się setki tysięcy osób. Mimo że większość ludzi, u których wykryto omikron, przechodzi chorobę łagodnie, przy COVID-19 zawsze należy liczyć się z ryzykiem wystąpienia groźnych powikłań.

Omikron – objawy. To powinno wzbudzić naszą czujność

W okresie Świąt Bożego Narodzenia regularnie będziemy zasiadać do uroczystych posiłków. Jeśli zauważymy u siebie brak apetytu, nie zawsze powinniśmy składać to wyłącznie na karb przejedzenia.

Według ustaleń Mirror nowy wariant koronawirusa może dawać inny zestaw objawów niż dotychczasowe mutacje. Jednym z nich jest między innymi właśnie brak apetytu.

Zobacz także: Zobacz też: Cykliczne szczepienia przeciw COVID-19? Ekspertka tłumaczy

Na właśnie utratę apetytu skarżyło się wielu pacjentów, u których potwierdzono zarażenie wariantem omikron. Zidentyfikowano u nich również dolegliwości typowe dla pozostałych mutacji jak m.in. mgłę mózgową, ból głowy gardła, kichanie, zmęczenie czy kichanie.

Utrata apetytu – oraz węchu – może utrzymywać się przez wiele tygodni, a nawet miesięcy już po zakończeniu choroby. Tim Spector, profesor z londyńskiego King's College, podkreślił, że rządy państw dotkniętych pandemią COVID-19 powinny zaktualizować wytyczne odnośnie do objawów zdrowotnych, na które należy zwracać szczególną uwagę.

To, co nadal mnie szokuje, to dezinformacja w najnowszych wytycznych dotyczących (...) objawów COVID-19. Dane (...) wyraźnie pokazują, że najważniejszymi objawami nie są już ciągły kaszel, wysoka temperatura, utrata smaku czy węchu – podkreślił profesor Tim Spector (New York Post).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić