Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Nowe przypadki w Polsce. O tej chorobie świat dopiero się dowiedział

134
Podziel się:

Wśród dzieci na całym świecie szaleje tajemnicze zapalenie wątroby. Choroba, która do tej pory została wykryta m.in. wśród pacjentów z USA, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii, dotarła także do Polski.

Nowe przypadki w Polsce. O tej chorobie świat dopiero się dowiedział
Tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci dotarło do Polski (Pixbay)

O tej chorobie jest ostatnio głośno - tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci na całym świecie. Z dnia na dzień dotyka coraz większą liczbę pacjentów. Do tej pory zachorowało na nie około 300 dzieci na całym świecie.

Od 21 kwietnia ostre przypadki zapalenia wątroby nieznanego pochodzenia odnotowano m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Izraelu, Danii, Irlandii, Holandii, Włoszech, Norwegii, Francji, Rumunii i Belgii. Do listy państw dołączyła również Polska.

Lekarze nie wiedzą skąd nagły wzrost przypadków niewydolności wątroby u dzieci. Dokładne przyczyny tajemniczego zapalenia wątroby są nieznane. Podejrzewa się adenowirusy, które wywołują przeziębienie i problemy żołądkowe. Wcześniej nie wywoływały one jednak takich powikłań.

Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją, obserwujemy, co się dzieje - mówi "Wysokim Obcasom" dr Lidia Stopyra, pediatra i specjalista chorób zakaźnych, szefowa Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. To właśnie do tego szpitala trafiło pięcioro dzieci w wieku kilku lat z ostrą niewydolnością wątroby.

Tajemnicze zapalenie wątroby w Polsce

Lidia Stopyra podkreśla, dlaczego zapalenie wątroby jest niepokojące. Zwraca uwagę na trzy główne powody. Pierwszym jest przyrost liczby małych pacjentów w jednym momencie:

Nie byłoby w tym może nic nadzwyczaj niepokojącego, bo zapalenia wątroby u dzieci się zdarzają, choć rzadko, ale po pierwsze, mamy spory przyrost małych pacjentów z zapaleniem wątroby w jednym momencie.

Ekspertka dodaje też, że do tej pory zapalenia wątroby, z którymi najczęściej musieli mierzyć się lekarze miały łagodny przebieg. W tym wypadku jest inaczej:

(...) po drugie, są to ostre zapalenia, a dotychczas mieliśmy raczej łagodny przebieg, a po trzecie, są to zapalenia o nieznanej etiologii. Nie wiemy, jaka jest przyczyna choroby.

Podobnych przypadków ma być już w całej Polsce kilkanaście. Na świecie jest to łącznie ok. 300, a w 10 przypadkach konieczny był przeszczep wątroby. Niestety, pięcioro dzieci zmarło z powodu tajemniczego schorzenia.

Zobacz także: Detoks wątroby w prosty sposób. Oto 6 sprawdzonych metod
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(134)
Zniesmaczony
1 tyg. temu
Cenzura na tym portalu!
Do sceptyków
1 tyg. temu
Nadal na tym portalu cenzura i tylko obowiązująca narracja się przemknie! Nie pozwalają wkleić linku do publikacji medycznych na temat powiązania przypadków zapalenia wątroby z iniekcją! Wrrr! Po rzeczywistą wiedzę odsyłam m.in. do strony pubmed. Oficjalnie nikt nie dopuści tej wiedzy dla zwykłych ludzi, a indoktrynacja medialno- polityczna wyczyściła ludziom niestety myślenie...
Mdms
1 tyg. temu
Efekt talii szcze....n wiadomo na co....naglica, wątroba, cukrzyca nowotwór, wiadomo my wiy i wy wiecie
pawel-
1 tyg. temu
no i co że nie ma pieniędzy na dezynfekcje, za to są na konkordat, religie w szkołach i fundusz kościelny ...
idioczytelnik
1 tyg. temu
Nie ma żadnej tajemniczej choroby a ta jest znana od zawsze. To IDIOPATYCZNE zapalenie wątroby, świetnie medykom znajome, jak wiele innych chorób IDIOPATYCZNYCH.
Proste
1 tyg. temu
ABC amerykańskiego marketingu: stwórz zapotrzebowanie na swój towar. POPYT+PODAŻ=ZYSK
Mark1
1 tyg. temu
Całe szczęście, że nikt z moich najbliższych nie przyjął tego syfu. Koledzy z pracy są po trzech strzałach. Jeden jest po udarze a drugi jeździ po lekarzach z dotąd niewyjaśnionym kłuciem w klatce piersiowej.
Pamiętamy
1 tyg. temu
Wincyj preparatów. Niedziele z Pazurkiem twierdzą, że to jest wspaniałe.
Pl pl pl
1 tyg. temu
Na youtube jest film jak w jakims studio tv chyba 3lata temu przed plandemią. PROF.DR. HUBERT CZERNIAK OBNAŻYL KLAMSTWA NA TEMAT SZPRYC. SUTKOWSKI NIE POTRAFIL SIE WYBRONIC . NIE MIAŁ ŻADNYCH KONKRETNYCH ARGUMENTÓW NA OBRONE SZPRYC,TYLKO ŁAPSKA MU SIE TRZESLY ZE ZLOSCI BO KTOS JEST WIARYGODNIEJSZY OD NIEGO I PRZYTACZA ARGUMENTY NIE DO PODWAŻENIA.....TAK PANIE SUTKOWSKI, WIELU LUDZIOM PRZED TELEWIZOREM MOŻE PAN WMÓWIC WSZYSTKO ALE NIE TYM CO POTRAFIĄ MYSLEC.
Wilczek13
1 tyg. temu
Moze to efekt wyszczepienia tych biednych dzieci...
Lenka
1 tyg. temu
Hop, hop panie Szumowski! Gdzie są zamówione i opłacone respiratory i maseczki???
Nicki12345
1 tyg. temu
Źródło? O2pl... no nieźle, sami dla siebie jesteście źródłem dla artykułu? Nawet autor tego gniota nie podpisał się z imienia i nazwiska!...
grzesiek
1 tyg. temu
Czy Niedzielski razem z pseudo ekspertami Sutkowskim , Simonem , Grzesiowskim , Gutem , Radą Medyczną i innymi odpowie za wymordowanie 200 tys obywateli polski *nadmiarowe zgony przez zamkniecie służby zdrowia na 2 lata* przed sądem ?
KAMIL
1 tyg. temu
Może to te magiczne szczepionki ?:)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić