o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Często palisz marihuanę? Uważaj! Przerażające badania

173
Podziel się

Narodowy Instytut ds. Narkomanii w Stanach Zjednoczonych przeprowadził badania z udziałem palaczy marihuany. Ustalenia są niepokojące – jak twierdzą naukowcy, regularne przyjmowanie tego narkotyku wiąże się ze zwiększonym ryzykiem podjęcia próby samobójczej.

Często palisz marihuanę? Uważaj! Przerażające badania
Amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że palenie marihuany wpływa na większą skłonność do podejmowania prób samobójczych (Getty Images, Michel Porro/Stringer)
bEpDKrDV

Eksperci z Narodowego Instytutu ds. Narkomanii (NIDA) zaprosili do udziału w badaniu aż 280 tys. młodych palaczy marihuany. Mieli oni od 18 do 35 lat.

Palenie marihuany – skutki. Narkotyk zwiększa skłonności samobójcze?

Z ustaleń naukowców wynika, że palenie marihuany może aż pięciokrotnie zwiększać skłonność do podejmowania prób samobójczych. Większą podatność potwierdzono u uczestniczących w badaniu kobiet. Ryzyko było niezależne od tego, czy dany człowiek przeżył w przeszłości epizod depresyjny, czy nie.

bEpDKrDX
Chociaż nie możemy potwierdzić, że palenie konopi indyjskich spowodowało nasilenie skłonności samobójczych, które zaobserwowaliśmy u uczestnikach badania, powiązania te uzasadniają konieczność przeprowadzenia dalszych testów, szczególnie biorąc pod uwagę ogromny odsetek samobójstw wśród młodych dorosłych – podkreśliła Nora Volkow, dyrektor NIDA i współautorka badania (Mirror).

Nora Volkow wyjaśniła, dlaczego zależy jej na kontynuowaniu badań. Jak podkreśliła, potwierdzenie korelacji między paleniem marihuany a skłonnościami samobójczymi może okazać się pomocne w terapii osób, które borykają się z podobnymi problemami.

bEpDKrEd
Ponieważ lepiej zrozumiemy związek między paleniem konopi indyjskich, depresją i skłonnościami samobójczymi, klinicyści będą mogli zapewnić pacjentom lepsze porady i opiekę – tłumaczy Nora Volkow (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Lodówka z niespodzianką. Wielka akcja policji. Tego się nie spodziewali
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpDKrEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
Nemeczek
2 tyg. temu
Ja to mam przerąbane. Alkohol i zioło wywołują u mnie migreny. A brak znieczulaczy powoduje, że ciężkie sprawy rujnują mi psychę
legal
4 tyg. temu
Co za brednie... tak samo jak kiedyś że papierosy były zupełnie zdrowe tak teraz hejt na zioło, które leczy... Dajcie spokój z tą propagandą. W sklepie spirt którym niejeden zachlał się na śmierć a po MJ jedyne co to chillout
Obajtek
4 tyg. temu
Kaczynski ciagle chodzi na haju...i jeszcze zyje.
bEpDKrEz
iqs
4 tyg. temu
Marihuana to jeden z najlepszych leków na depresje, bezsenność itp. Oczywiście, tak jak wszystkie inne środki, musi być stosowana rozsądnie.
healer
4 tyg. temu
nie ma takiej tezy której "naukowcy" nie udowodnią czy nie uzasadnią. To tylko kwestia ceny. Po sąsiedzku jest artykuł w którym uzasadniają że wirusa covid roznoszą drzewa.....
40 dychy
4 tyg. temu
Wszyscy moi kumple, którzy palili od ok. 2000 r. już nie żyją. A ci co popijali nadal popijają.
antypalaczTSH
4 tyg. temu
Normalne. Po amfie na zwale to jest dopiero koszmar na jawie.
Capek
4 tyg. temu
A co z Trynkiewiczem?
Potwierdzamy
4 tyg. temu
To widać po Terleckim, Czarnku, i jeszcze kilku
afrykaner
4 tyg. temu
wolny wybór,masz dosyć życia?,twoja broszka.
zlotnik44
4 tyg. temu
Kochani ja myślę że tego typu ,,zajawki ,,puszcza sam rząd który jest śmiertelnym wrogiem wszystkich którzy używają marychuany .Nie wiem po co to robią ale można się domyśleć ich intencji .Zalecał bym daleko idącą ostrożność w wypowiedziach . Sam nigdy nie używałem żadnego narkotyku czego szczerze żałuję / jakoś się nie zdarzyło- ale jeszcze kto wie ?
eryk
4 tyg. temu
zakładam, ze jednak większość samobójców nie pali.
Vivaldi
4 tyg. temu
członkowie naszego rządu muszą coś popalać, bo inaczej nie można ich wytłumaczyć ... zwłaszcza Czarnek chodzi wiecznie ujarany, wystarczy go posłuchać
bEpDKrEr
Dziad
4 tyg. temu
Marihuana jest z konopi? Chyba nie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić