Pamiętacie księdza Natanka? Nie uwierzycie, co teraz zrobił

573

Piotr Natanek to człowiek, który wzbudza ogromne kontrowersje. Od kilku tygodni łamie prawo, a sąsiedzi mają dość jego zachowania.

Pamiętacie księdza Natanka? Nie uwierzycie, co teraz zrobił
Były ksiądz na cenzurowanym (YouTube)

Piotr Natanek w przeszłości wygłosił wiele kontrowersyjnych tez. Dekadę temu w internecie zamieszczono jedno z jego kazań, w którym mówił o opętaniu przez szatana i okultyzmie. W pewnym momencie stał się encyklopedią polskich memów, a hitem okazały się jego słowa o Harrym Potterze.

W lipcu 2011 roku kard. Stanisław Dziwisz nałożył na ks. Natanka karę suspensy, która zawiesiła go w sprawowaniu funkcji kapłańskich. Mimo to Natanek przez wiele lat głosił swoje myśli dla wiernych. W kwietniu wypowiedział skandaliczne słowa o dzieciach urodzonych metodą in vitro.

Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10 przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem - powiedział.

Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Kolejny skandal z jego udziałem dotyczy... samowoli budowlanej.

Afera z sąsiadami

Jak podkreśla Gazeta Krakowska, Natanek zamierza wybudować dom pielgrzyma w Zawoi Bielasach (powiat suski), pomimo negatywnej opinii starosty suskiego, który wskazuje, że to teren osuwiskowy.

Kapłan nie daje jednak za wygraną. Skupuje działki i otoczył się wysokim płotem od sąsiadów, którzy ze zdumieniem patrzą, jak notorycznie łamie prawo.

Ten człowiek niszczy wszystkie okoliczne tereny zielony, lasy i góry. Są to nawet miejsca chronione, jednak jako teren zielony już nie istnieją. Jego działalność zagraża również naszemu mieniu -  mówią mieszkańcy, sąsiadujący z terenami ks. Natanka.

Zdenerwowani mieszkańcy o całej sprawie poinformowali Powiatowy Nadzór Budowlany, który w najbliższych dniach zamierza przeprowadzić kontrolę.

Zobacz także: Jarosław Gowin poprze projekt PiS? Jasna zapowiedź
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić