aktualizacja 

"Paniczna ucieczka" Rosjan. Nagranie z drona

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z drona, na którym widać rosyjskich żołnierzy. Kiedy zorientowali się, że są nagrywani, natychmiast rzucili się do ucieczki. Uciekali tak szybko, że zostawili w tyle nawet część swoich kolegów.

"Paniczna ucieczka" Rosjan. Nagranie z drona
W lesie widać rosyjskich żołnierzy. Na nagraniu widać, jak szybko uciekali przed spodziewanym ostrzałem (Twitter)

Od początku wojny dużo mówi się o problemach armii Putina. Znaczna część rosyjskiego wojska to poborowi, którzy po schwytaniu przez Ukraińców zarzekali się, że nie wiedzieli nawet, że jadą na wojnę. Wielu mundurowych odmawia także wykonywania rozkazów.

"Paniczna ucieczka" Rosjan

W sieci tymczasem pojawiło się kolejne nagranie, na którym tym razem widać ucieczkę rosyjskich żołnierzy. Dron nagrał wojskowych stacjonujących w lesie. Kiedy ci wykryli zagrożenie, natychmiast rzucili się do ucieczki. Wsiedli do ciężarówki oznaczonej literą "Z" (oznaczenie sił wschodnich, nacierających z Donbasu) i odjechali. Uwagę obserwatorów zwróciło to, że zostawili w tyle część swoich kolegów.

No Man Left Behind [Nikogo nie zostawiamy w tyle - przyp. red.] po rusku. Czyli paniczna ucieczka przed spodziewanym ostrzałem artylerii (wykryli drona) i przy okazji zostawianie własnych żołnierzy - napisał pod nagraniem analityk i dziennikarz Jarosław Wolski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Strona ukraińska: zginęło ok. 17,2 tys. rosyjskich żołnierzy

Jak poinformował ostatnio Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, od początku wojny Rosjanie stracili: ok. 17,2 tys. żołnierz, czołgi - 597, bojowe wozy opancerzone - 1710, systemy artyleryjskie - 303, wyrzutnie rakietowe - 96, obrona przeciwlotnicza - 54, samoloty - 127, śmigłowce - 129, pojazdy - 1178, statki/łodzie - 7, zbiorniki paliwa - 73, UAV - 71, wyposażenie specjalne - 21, zestawy z pociskami balistycznymi - 4.

Zobacz także: Ukraina zwycięży w powietrzu? "Rosjanie nie będą mieli czym latać"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić