Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Papież Franciszek chce zmiany w najważniejszej modlitwie chrześcijan

406
Podziel się:

Według wierzeń to najstarsza modlitwa. Miał ją przekazać swoim uczniom sam Jezus. A teraz papież domaga się napisania przynajmniej jednego wersu od nowa.

Papież Franciszek chce zmiany w najważniejszej modlitwie chrześcijan
(Getty Images)

Franciszek protestuje przeciw sformułowaniu "nie wódź nas na pokuszenie". Papież tłumaczy, że Bóg nigdy nie nakłania i nie prowadzi ludzi do grzechu, dlatego byłoby dobrze wymyślić na nowo brzmienie tych słów. Franciszek mówił o tym włoskim mediom.

Jestem tym, który upadł. To nie on popycha mnie do pokusy, by zobaczyć, jak upadłem. Ojciec tego nie robi, ojciec pomaga ci natychmiast wstać. To szatan prowadzi nas do pokusy, to jest jego zadanie - powiedział papież.

Przywódca Kościoła katolickiego nie ma gotowej recepty. Nie powiedział, jak według niego dokładnie powinna wyglądać ta część modlitwy. Zaznaczył jednak, że we Francji Kościół już zmienił tekst na "nie pozwól nam ulec pokusie" - informuje Premier Christian Radio.

Zobacz także: Zobacz także: Od stycznia w Watykanie nie kupisz papierosów

Należy zmienić sformułowanie tak, aby lepiej odzwierciedlić, że to nie Bóg prowadzi ludzi do grzechu - postuluje Franciszek.

Ojcze Nasz (Pater Noster) to najstarsza modlitwa chrześcijan. Jest zapisana w Biblii. Zgodnie z ewangelią św. Mateusza Jezus przekazał ją swoim uczniom podczas kazania na górze. Jest nie tylko najstarsza, ale również najważniejsza, jest uznawana za wzór modlitwy chrześcijańskiej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(406)
Łukasz
5 lata temu
Bóg niby nie wodzi na po kuszenie? A kto kazał Kainowi zabić Abla?
Chciałbym wie...
5 lata temu
Chciałbym wiedziec gdzie znajduje się Bog-Ojciec i dlaczego Ojciec skoro nie ma określonej płci ze względu na duchowość a nie cielesność,poza tym gdzie to niebo?Jak popatrzeć ze strony wszechświata powiedzmy z ziemi na wszechświat lub kilka km nad ziemią ewentualnie spojrzeć w głąb wszechświata to gdzie jest Bóg i cale to niebo i aniołowie itp.itd.?!?!Fizyka czy chemia o tym nie mówi a przecież jest możliwe ze Boga wymyślili ludzie bo boją się wiecznej śmierci a ze kościoły to wykorzystują dla funkcjonowania,rządzenia,bogactwa przede wszystkim cwaniacy tych ubogich,niewykształconych to przeciez to widać wiec gdzie ten Bóg-Ojciec???chyba tylko na papierze i w głowach ubogich bo raczej bali by się Boga ci którzy go wykorzystują do swoich przyziemnych celów.Jesteśmy raczej ta przyroda i tym co w przestrzeni kosmicznej bo przeciez z niej pochodzi ziemia a my razem z nią i wszystko co nas otacza.Tak to widzę!!!
++++
5 lata temu
Papieżu, Papieżu, bo nie pójdziesz do nieba, patrzę na ciebie od dłuższego czasu i zauważam, że powoli rozmontowujesz chrześcijaństwo. A sąd ostateczny obejmuje i ciebie. Papieżu, Papieżu popraw się.
PIOTR
5 lata temu
Drogi Franciszku.......kijem rzeki nie zawrocisz
olo
5 lata temu
Wszystkim proponuję przeczytanie Biblii zwłaszcza od początku. Największym kusicielem człowieka jest sam Bóg. Jeżeli nie pamiętacie to dla przypomnienia: to Bóg stworzył wszystko i w centrum raju w samym środku postawił drzewo poznania dobra i zła. Nie gdzieś na peryferiach, na odludziu zapomnianym przez wszystkich, ale w samym środku mówiąc ... wszystko jest wasze, ale z tego drzewa nic dla was nu nu nu. A potem się przyglądał z satysfakcją co zrobią pierwsi ludzie. Notabene czy ktoś wie kto stworzył zło, bo pierwsi ludzie nie wiedzieli co to takiego, a Bóg je znał i jest ponoć stwórcą wszystkiego.
ŚWIATŁOŚĆ
5 lata temu
prawdziwy niezmanipulowany pacierz, który "MISTRZ JEZUS" przekazał swoim najbliższym, jest inny od tego, który mówimy dziś i to miejsce jest inne, oto końcowy fragment - A JAK TY NAM ODPUSZCZASZ NASZE WINY, TAK ABYŚMY I MY MOGLI ODPUŚCIĆ TYM, KTÓRZY PRZECIW NAM ZAWINIĄ, ZLEJ NA NAS WSZELKĄ DOBROĆ, TAK ABYŚMY I MY TEŻ PODOBNIE CZYNILI, W GODZINĘ POKUSZENIA ZBAW NAS ODE ZŁEGO, "AMEN" lub "OM" i końcowy fragment którego obecnie niema ALBOWIEM TWOJE JEST KRÓLESTWO, POTĘGA I CHWAŁA NA WIEKI WIEKÓW, I POPRZEZ WSZYSTKIE WIEKI WIEKÓW "OM" lub "AMEN" "SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE, A PRAWDA UCZYNI WAS WOLNYMI" POWODZENIA!!! FRANCISZEK DOBRZE KOMBINUJE, BO "STWÓRCA DUCH ŚWIĘTY" ZAWSZE NAS CHRONI, BO WSZYSCY JESTEŚMY JEGO DZIEĆMI, A "MISTRZ JEZUS" JAKO PIERWSZY ADAM Z RAJU, JEST NASZYM STARSZYM BRATEM!!!
SPRAWIEDLIWY
5 lata temu
O szef jednej z najwiekszysz mafii,chce dokonac kolejnego przewrotu,by znowu pod pozorem troski o baranki i owieczki swoje nie utracic nikogo z gromadki.Z ta manipulacja i indoktrynacja to ten herszt klamliwy moze ciemnocie kit wciskac.Nie mi
jozef
5 lata temu
b.dobrze, własnie tak, trzeba tej zmiany
xx
5 lata temu
źle się modlimy..." i nie wódź nas na pokuszenie ....""" bo Jezus jasno na górze nauczał ...""' i nie dopuść abyśmy ulegli pokusie ale nas zbaw ode złego...."""
Stefan
5 lata temu
Antypapiez,woli islam niz chrzescijan.
Quasimodo
5 lata temu
Pan Bóg to musi mieć anielską cierpliwość, żeby od 2 tysięcy lat wysłuchiwać codziennie tych samych modłów, zanoszonych w różnych językach przez chrześcijan ze wszystkich ziemskich kontynentów?
anna
5 lata temu
bardzo sluszna zmiana popieram ,, i chron nas od zlego ,, Ojcze Swiety jestes WIELKI
Czy Papież
5 lata temu
to nie ma się już czym ważniejszym zajmować?
najlepszy pap...
5 lata temu
EVER!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić