Pasażerka ''wietrzyła stopy'' w pociągu. ''Nikt nie zwrócił jej uwagi''

145

Zbyt głośne rozmowy, śmierdzące jedzenie, popijanie alkoholu - lista ''grzechów głównych'' pasażerów pociągów jest dość długa. I pewnie większość z nas uzupełniłaby ją jeszcze o ''wietrzenie stóp'' na siedzeniu. Niestety takie zachowanie jest na porządku dziennym. Przekonał się o tym pasażer pociągu relacji Poznań-Odolanów.

Pasażerka ''wietrzyła stopy'' w pociągu. ''Nikt nie zwrócił jej uwagi''
Podróż pociągiem pełna niespodziewanych ''atrakcji'' (Facebook, Pixabay, Counselling)

Wrzesień przywitał nas piękną pogodą. Dla większości z nas jest to powód do radości. Chyba że przyjdzie nam odbyć podróż pociągiem, w którym nie działa klimatyzacja, a współpasażerowie nie do końca potrafią zachować kulturę osobistą.

Swoimi doświadczeniami z podróży podzielił się czytelnik portalu epoznan.pl - pasażer pociągu relacji Poznań-Odolanów. Z relacji mężczyzny wynika, że w pociągu nie działała klimatyzacja, a podróżującym doskwierał upał.

Jedna z pasażerek najwyraźniej postanowiła umilić sobie podróż, chłodząc stopy. W tym celu kobieta ściągnęła buty i położyła gołe nogi na fotelu. Zrelaksowała się do tego stopnia, że zapomniała o innych pasażerach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bulwersujące zachowanie Bąkiewicza. Wiceminister tłumaczy
Dziś w pociągu po godzinie 15:00 przy takich upałach w części składu nie działała klimatyzacja. Do tego jedna z pasażerek położyła gołe nogi na fotelu znajdującym się naprzeciwko niej. Nikt nie zwrócił jej uwagi na niestosowne zachowanie - skarży się czytelnik portalu ezponan.pl.

Ściąganie butów w pociągu - tak czy nie?

Ściągnięte buty i skarpetki, opieranie gołych stóp o fotel innego pasażera (również tego, który dopiero może to miejsce zająć) - to temat, który powraca nie tylko w wakacje i dotyczy zarówno podróżujących tramwajami, jak i pociągami.

Pasażerowie opisują takie zachowanie jako obrzydliwe, niekulturalne i nieeleganckie, a jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto nie dostrzega nic niestosownego w ''wietrzeniu stóp''. Pogadanki na temat nieobyczajnego zachowania w pojazdach komunikacji publicznej na niewiele się zdają.

Zdejmowanie butów podczas podróży nie jest eleganckie i może przeszkadzać twoim współpasażerom — przypomina Polregio.

Dla ułatwienia specjaliści nagrali film, w którym przypominają pasażerom, jak powinni się zachować podczas podróży pociągiem.

Zobacz także: POLREGIO - savoir vivre
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić