o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Pedofilia w Kościele. Opublikowano szokujące dane

210
Podziel się

Francuska komisja badająca sprawy nadużyć seksualnych wśród księży opublikowała wstrząsające dane. Okazało się, że ofiar duchownych jest zdecydowanie więcej, niż zakładano.

Pedofilia w Kościele. Opublikowano szokujące dane
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)
bDTTEiMl

Wstrząsające wieści z Francji. Niezależna Komisja ds. Nadużyć Seksualnych w Kościele (CIASE) poinformowała o szacowanej liczbie ofiar seksualnych księży od 1950 roku. Okazało się, że do nadużyć duchownych doszło na co najmniej 10 tysiącach osób. Dane te podał 2 marca przewodniczący komisji Jean-Marc Sauve.

Pierwotne szacunki komisji były znacznie niższe. W czerwcu 2020 roku zakładano, że liczba ofiar nadużyć seksualnych księży wyniesie około 3 tysiące. Przewidywania te wysnuto na podstawie zeznań pokrzywdzonych osób, które odpowiedziały na wezwanie do składania zeznań w tego typu sprawach. 9 miesięcy później okazało się, że liczba pokrzywdzonych jest ponadtrzykrotnie większa.

bDTTEiMn
Wezwanie do składania zeznań z pewnością nie bierze pod uwagę całości i jest możliwe, że liczba ta wyniesie co najmniej 10 tysięcy - przyznał przewodniczący komisji, cytowany przez PAP.

Prace komisji nad końcowym raportem trwają. Jego opublikowanie planowane jest na wrzesień bieżącego roku. Niepokoić mogą nietrafne prognozy ekspertów. Jeszcze w 2019 roku przewodniczący uważał, że liczba winnych księży wyniesie około półtora tysiąca. Ciągłe prace pokazują, że wciąż przybywa informacji o nowych przypadkach nadużyć.

CIASE funkcjonuje od 2018 roku. Została założona przez francuski Episkopat i instytuty zakonne. Aby dokładnie zbadać sprawy nadużyć, komisja przeprowadza wywiady środowiskowe. Ponadto w celu weryfikacji i wyszukiwania informacji sięga również do archiwów.

bDTTEiMt
Zobacz także: Podatki w Polsce. Balcerowicz: kolejne daniny ukrywa się pod hasłem opłat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTTEiMO
Źródło:
KOMENTARZE
(210)
The Gambler
2 miesiące temu
Taaa ..., tylko ponad 10 000 przypadków pedofilii w kościele francuskim ? Porównując skalę tego samego przestępstwa w Polsce, w analogicznym okresie jak we Francji, można spokojnie powiedzieć, że w Polsce doliczono by się co najmniej 30 000 przypadków molestowania dzieci przez księży. Tyle, że w Polsce nadal istnieje coś takiego jak kult księdza. Ludzie nie mają odwagi ujawniać przypadków molestowania gdyż zostaną wyautowani przez religijnych fanatyków we własnym środowisku.
Robert
2 miesiące temu
Natury nie da się oszukać. Kto wierzy w ich czystość sam siebie okłamuje.
Obywatel K.
2 miesiące temu
A na wschodzie wszystko po staremu to znaczy; - nikt nic nie wie - nikt nic nie widzi - nikt nic nie slyszy
bDTTEiMP
Tera
2 miesiące temu
Masakra
Sztan
2 miesiące temu
A jak u nas ech szkoda gadać
Najnowsze komentarze (210)
Amiga
2 miesiące temu
Dane szokujące ale są też inne dane o których piszący tutaj nie chcą wiedzieć, w takiej Francji ofiarami pedofilów pada przynajmniej 7000 dzieci rocznie a w Niemczech dwa razy tyle. O niemieckich pomysłach na wychowywanie dzieci przez pedofilów ktoś czytał bo niby będą lepszymi rodzicami skoro tak kochają dzieci.
Aaaaa
2 miesiące temu
SEKTA o imieniu kościół katolicki dawno powinna być rozwiązana a księża biskupi itp powinni siedzieć Amen
Gocha
2 miesiące temu
Słuchajcie ludzie ja tego tałatajstwa nie wpuszczam do domu i nie chodzę do kościoła modlę się w domu i jestem spokojna szkoda tylko tych dzieci i dobrze że jeszcze żaden na mnie nie trafił bo w pysk ma jak w dym tak dla zasady
St
2 miesiące temu
Pedofilja w kk jest na terenie całego świata a watykan wie o tym bardzo dobrze i nic z tym nie robi bo nie widzi w tym żadnego problemu
Wiarus
2 miesiące temu
Jak nic trzeba się będzie zmierzyć z Francją,bo jak powiedział Napoleon z Żoliborza,"kto podnosi rękę na kościół podnosi ją na Polskę"
jerzyk
2 miesiące temu
Czy Polański to duchowny ??????
gosc
2 miesiące temu
Kto zostaje ksiedzem?Wiejskie dosc tepe osilki z biednych niewyksztalconych rodzin, takie zera paplaja potem o "bozi".
t.rex
2 miesiące temu
Ciekawe czy powstanie kiedyś jakaś komisja badająca pedofilię ogólnie w czasie "rewolucji seksualnej", kiedy to różne lewicowe ugrupowania domagały się legalizacji pedofilii, a wśród hipisów wykorzystywanie dzieci to był chleb powszedni, niczym alko i dragi. Już ludzie zapomnieli o tym dziecku na okładce włoskiej edycji Playboya? Ciekawe czy policzą też ilu tych marksistowskich patałachów trafiło później do Kościoła by tam robić rewolucję lub pracować dla wschodnich służb, co dziś przypisywane jest Kościołowi jako jego zbrodnie. Pewnie nic z tego nie zobaczymy.
bDTTEiMH
Don Juan
2 miesiące temu
Krew nie woda, majtki nie pokrzywy
Polak
2 miesiące temu
Tak jest jak przenosi się gorszyciela w inne miejsce, bo biskup jest równie daleki od Boga. Piekło czeka na takich.
olo
2 miesiące temu
Czytając o pedofilii w KK w poszczególnych państwach dochodzi się do jednego wniosku,że pedofile uwili sobie niezłe gniazdko w całym KK .Strach posyłać dzieciaka na lekcje religii, nauki przygotowawcze, czy na ministranta.
oliwia
2 miesiące temu
Ludzkiej Natury nie da się oszukać.I każdy myślący człowiek doskonale wie,żę celibat to niemoralne i nienormalne prawo, wprowadzone przez Watykan w IV wieku ze względów chciwości kościoła katolickiego. Niestety, fanatycy religijni nie znaja historii tworzenia sekty katolickiej z judaizmy .I nie chcą poznać, to jest właśnie fanatyzm.
aaaa
2 miesiące temu
ile ofiar islamskiego terroru ?
Ruppert
2 miesiące temu
" Polsko, Twoja zguba w Rzymie" - Juliusz Słowacki....a nasi zakompleksieni rodacy nie wyciągnęli z tego DOTYCHCZAS wniosku!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić