o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Pedofilia w Kościele. Opublikowano szokujące dane

211
Podziel się

Francuska komisja badająca sprawy nadużyć seksualnych wśród księży opublikowała wstrząsające dane. Okazało się, że ofiar duchownych jest zdecydowanie więcej, niż zakładano.

Pedofilia w Kościele. Opublikowano szokujące dane
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)
bESJJSHp

Wstrząsające wieści z Francji. Niezależna Komisja ds. Nadużyć Seksualnych w Kościele (CIASE) poinformowała o szacowanej liczbie ofiar seksualnych księży od 1950 roku. Okazało się, że do nadużyć duchownych doszło na co najmniej 10 tysiącach osób. Dane te podał 2 marca przewodniczący komisji Jean-Marc Sauve.

Pierwotne szacunki komisji były znacznie niższe. W czerwcu 2020 roku zakładano, że liczba ofiar nadużyć seksualnych księży wyniesie około 3 tysiące. Przewidywania te wysnuto na podstawie zeznań pokrzywdzonych osób, które odpowiedziały na wezwanie do składania zeznań w tego typu sprawach. 9 miesięcy później okazało się, że liczba pokrzywdzonych jest ponadtrzykrotnie większa.

bESJJSHr
Wezwanie do składania zeznań z pewnością nie bierze pod uwagę całości i jest możliwe, że liczba ta wyniesie co najmniej 10 tysięcy - przyznał przewodniczący komisji, cytowany przez PAP.

Prace komisji nad końcowym raportem trwają. Jego opublikowanie planowane jest na wrzesień bieżącego roku. Niepokoić mogą nietrafne prognozy ekspertów. Jeszcze w 2019 roku przewodniczący uważał, że liczba winnych księży wyniesie około półtora tysiąca. Ciągłe prace pokazują, że wciąż przybywa informacji o nowych przypadkach nadużyć.

CIASE funkcjonuje od 2018 roku. Została założona przez francuski Episkopat i instytuty zakonne. Aby dokładnie zbadać sprawy nadużyć, komisja przeprowadza wywiady środowiskowe. Ponadto w celu weryfikacji i wyszukiwania informacji sięga również do archiwów.

bESJJSHx
Zobacz także: Podatki w Polsce. Balcerowicz: kolejne daniny ukrywa się pod hasłem opłat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJJSHS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(211)
Elektorat Ryd...
7 miesięcy temu
Czyli 70 - 80 + powoli sie wykrusza. Poki beda " biegac " na Wybory beszie tak jak jest i nic sie specjalnie nie zmieni. Mlodzi nie dadza sie tak zbajerowac. To kwestia tylko jednego pokolenia jakies 20 lat i wogole przestana miec cokolwiek do gadania. Beda mieli puste Koscioly i nikt ich nie bedzie juz sluchal. Tak bedzie i nic tego nie zmieni.Ludzie nie przestana wierzyc w Boga ale przestana wierzyc Im
Amiga
9 miesięcy temu
Dane szokujące ale są też inne dane o których piszący tutaj nie chcą wiedzieć, w takiej Francji ofiarami pedofilów pada przynajmniej 7000 dzieci rocznie a w Niemczech dwa razy tyle. O niemieckich pomysłach na wychowywanie dzieci przez pedofilów ktoś czytał bo niby będą lepszymi rodzicami skoro tak kochają dzieci.
Aaaaa
9 miesięcy temu
SEKTA o imieniu kościół katolicki dawno powinna być rozwiązana a księża biskupi itp powinni siedzieć Amen
bESJJSHT
Gocha
9 miesięcy temu
Słuchajcie ludzie ja tego tałatajstwa nie wpuszczam do domu i nie chodzę do kościoła modlę się w domu i jestem spokojna szkoda tylko tych dzieci i dobrze że jeszcze żaden na mnie nie trafił bo w pysk ma jak w dym tak dla zasady
St
9 miesięcy temu
Pedofilja w kk jest na terenie całego świata a watykan wie o tym bardzo dobrze i nic z tym nie robi bo nie widzi w tym żadnego problemu
Wiarus
9 miesięcy temu
Jak nic trzeba się będzie zmierzyć z Francją,bo jak powiedział Napoleon z Żoliborza,"kto podnosi rękę na kościół podnosi ją na Polskę"
jerzyk
9 miesięcy temu
Czy Polański to duchowny ??????
gosc
9 miesięcy temu
Kto zostaje ksiedzem?Wiejskie dosc tepe osilki z biednych niewyksztalconych rodzin, takie zera paplaja potem o "bozi".
t.rex
9 miesięcy temu
Ciekawe czy powstanie kiedyś jakaś komisja badająca pedofilię ogólnie w czasie "rewolucji seksualnej", kiedy to różne lewicowe ugrupowania domagały się legalizacji pedofilii, a wśród hipisów wykorzystywanie dzieci to był chleb powszedni, niczym alko i dragi. Już ludzie zapomnieli o tym dziecku na okładce włoskiej edycji Playboya? Ciekawe czy policzą też ilu tych marksistowskich patałachów trafiło później do Kościoła by tam robić rewolucję lub pracować dla wschodnich służb, co dziś przypisywane jest Kościołowi jako jego zbrodnie. Pewnie nic z tego nie zobaczymy.
Don Juan
9 miesięcy temu
Krew nie woda, majtki nie pokrzywy
Polak
9 miesięcy temu
Tak jest jak przenosi się gorszyciela w inne miejsce, bo biskup jest równie daleki od Boga. Piekło czeka na takich.
olo
9 miesięcy temu
Czytając o pedofilii w KK w poszczególnych państwach dochodzi się do jednego wniosku,że pedofile uwili sobie niezłe gniazdko w całym KK .Strach posyłać dzieciaka na lekcje religii, nauki przygotowawcze, czy na ministranta.
oliwia
9 miesięcy temu
Ludzkiej Natury nie da się oszukać.I każdy myślący człowiek doskonale wie,żę celibat to niemoralne i nienormalne prawo, wprowadzone przez Watykan w IV wieku ze względów chciwości kościoła katolickiego. Niestety, fanatycy religijni nie znaja historii tworzenia sekty katolickiej z judaizmy .I nie chcą poznać, to jest właśnie fanatyzm.
bESJJSHL
aaaa
9 miesięcy temu
ile ofiar islamskiego terroru ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić