Pies odmawiał wyjścia na podwórko. Zajrzeli pod taras i oniemieli

140

Do mrożącego krew w żyłach odkrycia doszło pod jednym z amerykańskich domów. Domownicy zauważyli, że należący do rodziny szczeniak zaczął panicznie bać się przebywania na podwórku. W końcu ktoś zajrzał pod taras. Okazało się, że siedzi tam... niedźwiedź.

Pies odmawiał wyjścia na podwórko. Zajrzeli pod taras i oniemieli
Pod tarasem rodziny ze Stanów Zjednoczonych postanowił zamieszkać... niedźwiedź (Tyler Dashukewich, kadr z telewizji Fox)

Nietypowe wydarzenia miały miejsce w Plainville w stanie Connecticut. Vincent Dashukewich i jego dziewczyna, Olivia Unwin pierwsi zwrócili uwagę na niestandardowe zachowanie szczeniaka. Do tej pory chętnie bawiący się na dworze piesek nagle zaczął bać się przebywania na podwórku.

Pod ich domem zamieszkał niedźwiedź. Co zrobili?

Vincent Dashukewich w końcu postanowił dokładnie sprawdzić posesję w nadziei, że znajdzie przyczynę lęku pupila. Okazało się, że powód znajdował się pod tarasem i był to niedźwiedź czarny. Trudno dziwić się biednemu psu.

Rodzina zdecydowała, że właściwym wyjściem będzie kontakt z Departamentem Energii i Ochrony Środowiska stanu Connecticut (DEEP). Okazało się, że niedźwiedź schronił się pod tarasem domu, ponieważ uznał to miejsce za najlepsze do zapadnięcia w hibernację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Niedźwiedź na szlaku turystycznym. Niezwykłe nagranie z Bieszczad

Eksperci z DEEP doradzili członkom rodziny, aby podjęli próbę przepłoszenia niedźwiedzia. Mogliby to osiągnąć przy użyciu takich metod jak na przykład oświetlanie posesji mocnym światłem czy hałasowanie. Ci jednak nieoczekiwanie zdecydowali, że nie zamierzają walczyć z obecnością drapieżnika pod ich domem.

Pozwalamy niedźwiedziowi zostać tam, gdzie jest, ponieważ nam nie przeszkadza – uzasadnił decyzję rodziny Tyler Dashukewich (Fox News).

Rodzina Dashukewich składa się z braci Tylera i Vincenta, ich rodziców oraz córki pierwszego z mężczyzn. Obecność niedźwiedzia pod tarasem domu pozwoliła domownikom na zdobycie sławy dzięki publikowaniu w mediach społecznościowych nagrań z udziałem drapieżnika, a nawet założenie mu profilu na Instagramie.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić