A. M. | 

Pijane opiekowały się dziećmi. Jedno z nich dwa razy wypadło z wózka

44

Policja zatrzymała w sobotę dwie kobiety z Gdańska, które w stanie nietrzeźwości zajmowały się dziećmi. Matka i córka miały we krwi ok. dwóch promili alkoholu. O niepokojącym stanie kobiet poinformowała obsługa restauracji, którą odwiedziły.

Pijane opiekowały się dziećmi. Jedno z nich dwa razy wypadło z wózka
(Policja)

Nietrzeźwe gdańszczanki zostały zatrzymane przez policję w sobotę wieczorem. To 45-letnia kobieta oraz jej 23-letnia córka. Młodsza miała niemal 2 promile alkoholu w organizmie, jej matka ponad 2 promile. Kobiety miały zajmować się czwórkę dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat.

Kobiety nie były w stanie opiekować się dziećmi. Najmłodsze z nich miało dwukrotnie wypaść z wózka. Obsługa restauracji poinformowała policję o niepokojącym zachowaniu kobiet.

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Dzieci były głodne i przegrzane. Najmłodsza dziewczynka z oparzeniami pierwszego stopnia trafiła do szpitala. Pozostałą trójkę dzieci policjanci odwieźli pod opiekę Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Tam pozostały do czasu odebrania ich przez członków rodziny.

Kobiety trafiły do aresztu. Wkrótce mają usłyszeć zarzuty narażenia na utratę życia i zdrowia swoich dzieci. Grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, by nie pozostawać obojętnym na krzywdę dzieci. Wiadomość kieruje do osób, które są świadkami opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości.

Widzisz pijanych rodziców - zgłoś to! Ważne jest, aby każdy, kto zauważy nietrzeźwych opiekunów, od razu zgłaszał takie sytuacje na policję, straż miejską czy poprzez telefon zaufania do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Nie zapominajmy, że chodzi o bezpieczeństwo i życie najmłodszych. Nawet anonimowy sygnał może zapobiec nieszczęściu. Nie bądźmy obojętni na dziecięcą krzywdę - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Zobacz także: Szkoła wróci we wrześniu? Szumowski: to gdybanie, ale jest szansa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić