Plaga w Rosji. "Natura sama się mści". Nagranie z Kraju Krasnodarskiego

Rosjanie w Kraju Krasnodarskim zmagają się z szarańczą, która atakuje uprawy. W sieci pojawiły się nagrania, które szybko skojarzyły się internautom z plagami egipskimi. Doradca mera Mariupola Petr Andriuszczenko stwierdził z kolei, że "natura sama mści Mariupol".

Plaga w Rosji. "Natura sama się mści". Nagranie z Kraju Krasnodarskiego
Plaga szarańczy w Rosji (Twitter)

Jak podają lokalne media, groźne owady pojawiły się na terenie Kraju Krasnodarskiego Federacji Rosyjskiej, w szczególności w rejonie Primorsko-Achtarskim. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania m.in. z farmy Nowyje Limanokirpili, gdzie uprawy ucierpiały najbardziej.

Plaga szarańczy w Rosji

Na filmikach widać, że owadów jest tak dużo, że tworzą w powietrzu gęstą "chmurę". Szarańcza stanowi ogromne zagrożenie dla roślin, ponieważ poważnie wpływa na plony. Jak wyliczają władze, w Kraju Krasnodarskim owady zjadły już 1,5 tysiąca hektarów upraw.

Na chwilę obecną szarańcza pojawiła się w 89 miejscach regionu, na powierzchni 2,5 tys. hektarów. "Najbardziej dotknięte inwazją szkodników są wsie Stepnaja i Priazowskaja, farmy Nowyje Limanokirpili, Stare Limanokirpili. W rejonie kalinińskim szarańcza denerwuje mieszkańców wsi Mogukorowka i Redant" – podały rosyjskie media.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"To inwazja, z którą nic nie mogą zrobić"

Doradca mera Mariupola Petr Andriuszczenko zwrócił uwagę, że w zaatakowanym przez szarańczę mieście Primorsko-Achtarsk znajduje się lotnisko, z którego startują rosyjskie samoloty wojskowe, które bombardują obwód doniecki.

To stąd pochodziły samoloty, które zrzuciły bomby na nasz teatr dramatyczny i szpital położniczy. Więc teraz to przeklęte miasto jest atakowane przez ukraińskie szarańcze bojowe. To inwazja, z którą nic nie mogą zrobić. Natura sama mści Mariupol – napisał na Telegramie.
Zobacz także: Gen. Drewniak przewiduje: ruchy Rosji mogą wydawać się dziwne
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić