Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

PO sprawdziła swoje szanse z PiS w wyborach prezydenckich 2020. Sondaż

53
Podziel się:

Mimo że PiS dalej cieszy się większym poparciem, to Koalicja Obywatelska powoli dogania rywala. Sondaż powstał na zlecenie Platformy Obywatelskiej i został przeprowadzony przez Kantar, podaje "Wirtualna Polska".

Wybory prezydenckie 2020: Poparcie KO rośnie, PiS spada
Wybory prezydenckie 2020: Poparcie KO rośnie, PiS spada (Getty Images)

Z najnowszego sondażu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość dalej mają większość. Na tę partię zagłosowałoby 39,9 proc. osób. Jednak na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, której poparcie wzrosło aż do 28,5 proc.. Porównując te wyniki do tych, z ubiegłego miesiąca, wynika, że poparcie dla PiS spadło o 3,3 pkt proc., a PO zyskało 7,5 pkt proc.

Sondaż Platformy Obywatelskiej. PiS liderem, KO powoli dogania rywala

Na kolejnym miejscu znalazła się Lewica, której poparcie wynosi 13 procent - tyle osób zagłosowałoby na partię Roberta Biedronia. Tuż za tą trójką ustawiają się PSL, Kukiz'15 i Konfederacja, które zyskałyby kolejno 9,4 proc. i 8,9 proc. poparcia.

Wynik Konfederacji nie uległ zmianie, ale Lewica, w porównaniu do ubiegłego miesiąca, zyskała 2,2 pkt proc., a PSL straciło 2,6 pkt proc.. Ankietowani zostali zapytani również o to, czy zamierzają głosować w wyborach. Aż 65% pytanych odpowiedziało na pytanie "tak", 23% uznało, że "raczej tak".

3,8% respondentów uznało, że "raczej nie", 4,8% zadeklarowało się, że "nie wezmą udziału w wyborach". 3,5% ankietowanych nie zajęło żadnego stanowiska w tej sprawie. Sondaż został przeprowadzony w ubiegłym tygodniu, 8 maja. Uczestniczyło w nim 1000 Polaków.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wybory 2020 r. Szymon Hołownia: pokochałem Stanisława Żółtka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić