Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Podsumowali działalność Agaty Dudy z ostatniego roku. To wiele wyjaśnia

95
Podziel się:

Co takiego robiła żona prezydenta przez ostatnie 12 miesięcy? Wiele osób zastanawiało się, dlaczego Agata Duda położyła większy nacisk na inne aktywności, niż miało to miejsce w jej działalności dotychczas, jako żony prezydenta. W tym roku centrum wielu spotkań był COVID-19. Oto krótkie podsumowanie 12 miesięcy działalności pierwszej damy. W nim: podróże, wyjazdy i dzieci biegające po ogrodzie w Pałacu Prezydenckim.

Podsumowali działalność Agaty Dudy z ostatniego roku. To wiele wyjaśnia
Agata Kornhauser-Duda (PAP)

Agata Duda nie mogła w ciągu ostatnich 12 miesięcy zbytnio urozmaicić swojej działalności o różne aktywności z powodu pandemii. Dlatego też jej ostatnie miesiące przepełnione były rozmowami związanymi z pandemią COVID-19. Pierwsza dama spotykała się w tej sprawie z ekspertami. Podnoszono temat skutków COVID-19 i ich wpływu na zdrowie dzieci i młodzieży, czytamy na rządowej stronie Prezydent.pl.

W trakcie ostatniego roku Agata Duda odbyła "szereg rozmów online z niepełnosprawnymi i seniorami". Ponadto promowała "czytelnictwo" i edukację "w kontekście wpływu skutków pandemii na dzieci i młodzież", czytamy.

Do tych ostatnich warto m.in. dodać spotkania pierwszej damy z dziećmi, które zaproszone zostały do Pałacu Prezydenckiego, gdzie beztrosko biegały po tamtejszym ogrodzie (z czego powstały zdjęcia). Doszło także do spotkania żony Andrzeja Dudy z podopiecznymi Domu Dziecka w Kisielanach.

Pierwsza dama zainicjowała akcję "Usłyszeć Dzieci"

Autorska akcja Agaty Kornhauser-Dudy "Usłyszeć dzieci" to kolejne wydarzenie, mające zwrócić uwagę na komfort psychiczny dzieci "w trudnym procesie wychodzenia z izolacji".

Pierwsza dama spotykała się także z kobietami, m.in. z "Kół Gospodyń Wiejskich", gdzie rozmawiała o lokalnym folklorze i miejscowych tradycjach.

Agata Duda "poznała wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów w Warszawie". Jej wizyta w ośrodku to część akcji "Pomagam z radością" w Brańszczyku, w której pierwsza dama wzięła udział.

Pandemia przekreśliła plany Agaty Dudy. W tym roku nie było ubierania choinki bożonarodzeniowej z dziećmi i młodzieżą

Co roku Agata Duda ubierała choinkę wraz z dziećmi i młodzieżą. Niestety, tym razem nie doszło do tego z powodu niebezpieczeństwa związanego z możliwością zarażenia się koronawirusem.

Zamiast tego dzieci przygotowały dekoracje, które następnie pedagodzy z Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie i Agata Duda zawiesili wspólnie, co zostało uwiecznione na fotografiach.

Warta odnotowania akcja dobroczynna Agaty Dudy to wzięcie udziału w "licytacji darów". Pierwsza dama na licytację oddała naszyjnik, który miała podczas audiencji u papieża Franciszka. Kwota za naszyjnik przekroczyła 30 tys. złotych.

Pierwsza dama pomagała m.in. uczniom, harcerzom i leśnikom podczas akcji "sprzątaMY". W tym celu pojawiła się na wydarzeniu w Jabłonnej. W Broku natomiast akcję inaugurował Andrzej Duda, który również pomógł w uporządkowaniu fragmentu Puszczy Białej.

W pobliżu Broku (Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka) akcję oficjalnie zainauguruje prezydent Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej, czytamy na lasy.gov.pl.

Podsumowanie aktywności pierwszej damy

Agata Duda łącznie, w ciągu 12 miesięcy, brała udział w 22 wyjazdach wraz z mężem. 17 razy podróżowała po kraju sama. Wsparła także około 60 akcji charytatywnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
PRAWA
12 miesięcy temu
PIEKNA INTELIGENTNA, Z KLASA ,A WY DALEJ SZCZEKAJCIE,JAK NIE LATA W MARSZACH Z TECZA, TO COKOLWIEK BY NIE ZROBILA BEZIE ZLE
Mariusz ZKS
rok temu
A znacie to: przychodzi Jezus do hotelu i pyta w recepcji: czy możecie mnie gdzieś przybić na noc? :)))
Mariusz ZKS
rok temu
To za PiS i dzięki PiSowi w Polsce powstało muzeum Polin które jest w tej chwili ostatnim bastionem kultury w tym kraju. Pozdrawiam z Tel Awiwu. Ps. Do braci w wierze: walka trwa!!! Pozdrawiam kumatych.
okii
rok temu
Fajnie jest zarabiać kilkanaście tysięcy zł za siedzenie na tyłku w pałacu co, a wy Polacy głosujcie dalej za pisem i zaiwaniać do roboty po 10 godzin dziennie za 2500zł.
nina
rok temu
Dlaczego Agata Duda byłaby najlepszym prezydentem? Bo by się nie odzywała.
YARO71
rok temu
PRZEDE WSZYSTKIM NASZA PANI KROMBACHER TO WZBUDZA ZAZDROŚĆ CAŁEGO ŚWIATA ZADAJĄC SZYKU SWOIMI KWIECISTYMI PODOMKAMI !!!!!!
Taktowidzę
rok temu
Gdyby nasz prezydent, który już sam bardzo mało aktywnie uczestniczy w polskiej polityce, nie miał w ogóle żony, to ne odczulibyśmy żadnej różnicy. Więc skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?
bez szyderstw
rok temu
I mnie to cieszy. Jej mąż, skoro dane już jest nam go znosić, powinien brać z niej przykład. Im mniejsza aktywność, tym mniejsza kompromitacja. Narty, łódki, czy co tam jeszcze aktywujesz Anrzej, w zupełności wystarczą.
ssssss
rok temu
jednym słowem, nic ważnego
Lola
rok temu
Zarobiona. Że też znajduje czas na przebieranie, malowanie, czesanie,stanie jak kołek. Dobrze, że będą jej może wypłacać pensję za te trudy.
Ggx
rok temu
Była bardzo aktywna. Zadawała szyku zjawiskowym, nowymi kreacjami.
Alex
rok temu
No to się napracowała Pierwsza Niemowa Rzeczypospolitej. Może czas już na odpoczynek?
Polak
rok temu
Kim jest Andrzej Duda? Nie kojarzę...
Mariusz ZKS
rok temu
Właśnie dlatego głosowałem na PIS. Wakacje mam dwa razy do roku (za granicą) a oprócz tego dobrze płatną pracę w Polsce (ok.14tysi:),w przeciwieństwie do innych którzy psioczą na PiS i rząd. WSZYSCY startujemy z tego samego pułapu i w dzisiejszych czasach KAŻDY może stworzyć sobie godne warunki ekonomiczne. Ale do tego trzeba trochę samozaparcia i wykształcenia kochane leniuchy,nie po to studiowałem przez trzy lata bibliotekoznawstwo żeby wykładać kafelki w UK albo pracować na sortowni odpadów w Niemczech. Dziwi mnie to że część osób które krytykują PiS pobierają jednocześnie 500+ , najpewniej w myśl zasady "bo mnie się należy". Problem z ludźmi jest taki że zamiast zrobić krok do przodu wolą wybrać strefę komfortu i prowadzić życie jak przeciętny Polak czyli praca fizyczna i piwsko po pracy i oczywiście narzekanie. Za dwa dni mam urlop,i wybieram się do Monte Carlo (koszt całkowity za dwa tygodnie ok. 80tysi). Wystarczy chcieć. Pozdrawiam ze stolicy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić