Paulina Antoniak| 
aktualizacja 

Podwójne zabójstwo w Ostródzie. Śledczy zatrzymali córkę ofiar

89

28 lutego w jednym z mieszkań w Ostródzie przy ul. Demokracji policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Mieli liczne rany kłute i cięte zadane ostrym narzędziem. Tego samego dnia wieczorem zatrzymano córkę zamordowanego małżeństwa. Śledczy wyjaśniają przyczyny tragicznej śmierci pod kątem zabójstwa.

Podwójne zabójstwo w Ostródzie. Śledczy zatrzymali córkę ofiar
28 lutego w jednym z mieszkań w Ostródzie przy ul. Demokracji policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny; zdjęcie ilustracyjne (Materiały WP, Adobe)

Do tragicznego zdarzenia doszło 28 lutego w Ostródzie. W jednym z mieszkań znaleziono dwa ciała - 49-letniej Doroty W. i 57-letniego Adama W. - z licznymi ranami ciętymi i kłutymi. Śledczy nie wykluczają, że do ich śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie.

Sprawa wyszła na jaw, gdy Adam W. nie pojawił się w pracy. Zaniepokoiło to członków rodziny mężczyzny, a w sytuacji, gdy nie mogli się oni dostać do jego mieszkania, zawiadomili policję. Ta musiała dostać się do lokalu siłą.

Na miejsce został zadysponowany patrol policji, który w wyniku wejścia siłowego do mieszkania w jednym z pomieszczeń na podłodze ujawnił zwłoki kobiety i mężczyzny. Na chwilę obecną wiemy, że jest to 49-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna. Z naszych ustaleń wynika, że było to małżeństwo - przekazał w rozmowie z TVN24 podkomisarz Michał Przybyłek, oficer prasowy komendanta ostródzkiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Opuszczony dom "wampira z Bytowa". Został wystawiony na sprzedaż za 50 tys. zł

Jednym z pierwszych działań podjętych przez funkcjonariuszy policji były próby skontaktowania się z 26-letnią córką małżeństwa, gdyż jest ona zameldowana w tym samym domu.

Z informacji, do których dotarł "Fakt" wynika, że w środę (28.02.2024) zatrzymano córkę zamordowanego małżeństwa.

Została ona zatrzymana przez policjantów w środę w godzinach wieczornych w pobliskiej miejscowości, na terenie otwartym. Nie stawiała oporu. Została zatrzymana i przewieziona do komendy. W chwili obecnej przebywa w policyjnym areszcie, na dziś zaplanowane są czynności procesowe z jej udziałem. Zostanie jej przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa - wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" podkom. Michał Przybyłek, rzecznik prasowy ostródzkiej policji.

Jak informuje "Super Express" specjalna grupa techników z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, prokuratorzy oraz eksperci z laboratorium kryminalistycznego pracowali w mieszkaniu przy ul. Demokracji przez całą noc.

Śledczy przesłuchali sąsiadów małżeństwa oraz członków ich rodziny. Ze wzmożoną intensywnością poszukiwano narzędzia zbrodni. Jak wskazuje "Super Express", ze względu na obecność wielu ran kłutych i ciętych, może chodzić o duży, bardzo ostry nóż.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić