o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Polacy rozpili się w izolacji? Oto ulubione trunki

1
Podziel się

Czy Polacy w czasie pandemii koronawirusa piją więcej alkoholu? Co najczęściej kupowali w minionym roku? Jak się okazuje, wzrosła sprzedaż zwłaszcza jednego gatunku alkoholu.

Polacy rozpili się w izolacji? Oto ulubione trunki
Sprzedaż alkoholu w Polsce w czasie pandemii (Pixabay)
bEBZBkxx

Koronawirus. Czy Polacy kupują więcej alkoholu?

Czy w czasie pandemii koronawirusa Polacy kupują więcej alkoholu? Jak wygląda sprzedaż alkoholu w czasie pandemii? Z odpowiedzią na te pytania przychodzi "Rzeczpospolita", która powołuje się na dane Nielsena.

bEBZBkxz

Sprzedaż alkoholu w czasie pandemii spadła o 1 proc. Chodzi o spadek ilościowy, który zanotowano w okresie od listopada 2019 do końca października 2020. Biorąc jednak pod uwagę wzrost cen alkoholu, co jest konsekwencją podniesienia akcyzy, sprzedaż wzrosła wartościowo o 7 proc. W skrócie - Polacy w ostatnim roku kupili mniej alkoholu, ale więcej za niego zapłacili.

Polacy coraz częściej kupują wino

Jak wynika z danych przekazanych przez "Rz", ilościowa sprzedaż win stołowych wzrosła aż o 6 proc. Jeśli chodzi o wartość sprzedaży - jest to 9 proc. więcej. Nic jednak nie przebije win musujących, które zanotowały 16-procentowy wzrost wartości sprzedaży.

bEBZBkxF

W porównaniu do innych krajów Polacy nie piją jednak dużo wina.

Polski konsument wypija ok. 4 litrów wina rocznie, podczas gdy średnia dla winiarskich krajów jak np. Francja, wynosi powyżej 50 litrów - powiedział w rozmowie z "Rz" Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZBkya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Bogna
9 miesięcy temu
Proszę wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży alkoholu i to natychmiast!!! Ludzie się przemieszczają i kupują alkohol bo nie mogą bez niego wytrzymać - Zakaz sprzedaży alkoholu już na zawsze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić