Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Polacy lubią cudzoziemców. Ale nie Arabów i Afrykanów

82

Pogarsza się stosunek Polaków do Arabów i cudzoziemców z Afryki. Ukraińców lubimy natomiast coraz bardziej.

Polacy lubią cudzoziemców. Ale nie Arabów i Afrykanów
(Getty Images, Jack Taylor)

Negatywny stosunek wobec Arabów deklaruje aż 79 proc. Polaków. Z tego aż 76 proc. uważa, że są oni zagrożeniem dla Polski. Tylko trochę lepsze zdanie mamy o obcokrajowcach z Afryki. Co czwarty Polak uważa ich za zagrożenie, a brak sympatii deklaruje 48 proc. badanych.

Najbardziej lubimy Ukraińców. Zaufanie wobec przyjezdnych zza wschodniej granicy wciąż rośnie. Przyczyną tego może być ich coraz większa liczba w Polsce, ale także fakt, że aż 51 proc. badanych uznało, że czują z nimi bliskość kulturową. Chociaż pod tym względem nadal królują kraje Europy Zachodniej. Aż 67 proc. przyznaje poczucie kulturowej jedności właśnie z nimi.

Myślimy, że obcokrajowców są w Polsce miliony, jednak to błąd. Oficjalnie jest ich nieco ponad 230 tys. To mniej niż 1 proc. populacji. Według sondażu przeprowadzonego przez IPSOS, co czwarty Polak twierdzi, że liczba imigrantów jest dziesięciokrotnie wyższa. Aż 65 proc. pytanych przyznało, że wierzy, iż cudzoziemcy są dla Polski zagrożeniem - informuje "Wyborcza".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić