o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Polacy myśleli, że to pomyłka. Takich zakażeń jest coraz więcej

51
Podziel się

Na początku naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Myśleli, że doszło do pomyłki. Okazuje się jednak, że eksperci z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odkryli przypadki zakażeń dwoma wariantami koronawirusa jednocześnie.

Polacy myśleli, że to pomyłka. Takich zakażeń jest coraz więcej
(Getty Images)
bEDRdBKJ

Czegoś takiego jeszcze nie było. Eksperci Uniwerystetu w Białymstoku wykryli przypadki zakażenia jednej osoby dwoma wariantami koronawirusa. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce na przełomie maja i kwietnia.

Wykryliśmy, że w jednej próbce występują jednocześnie dwa różne warianty: brytyjski i indyjski - powiedział "Kurierowi Porannemu" dr hab. Radosław Charkiewicz z Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. 
bEDRdBKL

Pomyłka?

Naukowcy na początku myśleli, że gdzieś popełnili błąd i doszło do pomyłki.

Początkowo myśleliśmy, że może doszło do zmieszania próbek. Później jednak zauważyliśmy kilka, a nawet kilkanaście podobnych przypadków, więc pomyśleliśmy, że coś jest na rzeczy - wyjaśnił dr Radosław Charkiewicz. 
bEDRdBKR

Do takich zakażeń dochodzi coraz częściej. Ostatnio naukowcy odkryli, że w przeciągu kilku tygodni zdiagnozowano aż 11 takich przypadków.

W tym przedziale czasowym, kiedy stwierdziliśmy 11 przypadków koinfekcji, czy podejrzeń koinfekcji, udział wariantu Alfa do wariantu Delta to jest 50 do 50 - powiedział naukowiec rozmawiając z "Polsat News".

Teraz przed badaczami kolejne wyzwanie. Chodzi o to, co będzie dalej. W końcu wirus mutuje i wciąż powstają kolejne jego warianty.

bEDRdBKS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRdBLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Dorcia
2 miesiące temu
Co mnie Kowid obchodzi od dwóch przez niego nie byłam diagnozowana na wątrobę, gdzie mam przez tych pseldo uczonych i lekarzy wstrzyknietego wirusa typu B i gdzieś mam se wstrzykiwać następnego jak chcą to niech mnie rozstrzelają, ale rząd, lekarze i ci pseldo specjaliści wara od mojego życia nich se mordują innych. Ludziom po strzepionkach nasilają się choroby.
Momum
2 miesiące temu
Za słaba promocja szczepionek na TVN. 24h na dobę to za mało. Powinno być 50H na dobę
nie słuchajci...
2 miesiące temu
TVN-24h ,bo tam prawdy niedowiesz się nigdy
bEDRdBLn
kmco3rjd
2 miesiące temu
Nie róbcie se jaj ! Palicie fajki? Pijecie piwka albo wódzie ? Tak ?! To nie wiecie, że to bardzo szkodzi na zdrowie ? Niezdrowy tryb życia jest dużo bardziej zabójczy niż przetestowana laboratoryjnie szczepionka, która chroni przed chorobą. Macie większe szanse dorobić się jakiejś choroby używając używek, nie uprawiając sportu niż od szczepionki. Zapewne też bierzecie jakieś suplementy a wiecie, że macie taką samą albo większą szansę na jakieś powikłania po takich tabletkach jak po szczepionce ? Jesteście zafiksowani, przez fora internetowe i opłacane przez ruskich pseudo newsy, że po szczepionce zamienicie się w żaby. Ciemnota, głupota i tyle w temacie.
nicki
2 miesiące temu
Strach, szok i sromota po trzykroć !
bart
2 miesiące temu
Idziesz do lekarza - jest bez maski. Idziesz do fryzjera - jest bez maski i nic nie dezynfekuje. Idziesz do restauracji - kelner bez maski i nic nie dezynfekuje. Kto nie wierzy to zapraszam do Kołobrzegu. Jaki wirus?
marekb
2 miesiące temu
Jak wirusa opanować wiedzą chińczyki. Ale nie powiedzą bo kto by kupował maski i stroje ochronne.
wybór
2 miesiące temu
nie ma żadnej zgody na znieważanie polskich obywateli, którzy dbają o swoje zdrowie i decydują. Są dodatkowo różne uwarunkowania, a koncerny nie płacą żadnych odszkodowań. Wszyscy chorzy. Propagandę koncernów powiela rząd(częściowo kościoły i papież?), a nie ma ona żadnych podstaw medycznych i potwierdzenia. Rząd właściwie dokonuje decyzji administracyjnych, nie medycznych. Lokuje wirusa w szpitalach, a dzieci w szkołach. Szczepcie Murzynów.
loca
2 miesiące temu
Nie rozumiem Polska jest na 50 miejscu w świecie wśród liczby zaszczepionych, 20 w Europie i ciągle straszą i straszą, czy to się w końcu znudzi zastraszaczom, ludzie umierają na inne choroby, bo niema dostępu do służby zdrowia, a poza tym bezsens ja nieszczepiona mam się testować ok zgoda,szczepiony,który też może być zakażony juz nie musi, to dopiero zagrożenie.
nienaukowiec
2 miesiące temu
Na początku przecierali oczy, a co podcierali na końcu?
Mnich
2 miesiące temu
Szczepcie się szczepcie. Do 2028 będzie 500M! Czekam z utesknieciem aż zaszczepieni zaczną masowo umierać.
J23
2 miesiące temu
tERAZ POWSTAŁ WARIANT NIEDZIELSKI GORSZY OD DELTY
Taki
2 miesiące temu
Narobili chińczyki bigosu na cały świat. Dawne czasy nie wrócą. W ciągu 5 do 15 lat ludzie z jakimikolwiek schorzeniami zachorują na COVID a część z nich umrze.
bEDRdBLf
xxx
2 miesiące temu
mamy skutki powszechnego dostepu do internetu, pełno fałszywych informacji że już nie wiadomo w co woerzyć. Szczepionki złe, inni że dobre, że działają na wszystkie odmiany za chwilę że nie działają na wszystkie. że spadek śmiertelności potem że jednak żadnego spadku niema... dajcie już spokój z tą koroną i szczepionkami żygam tym!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić