Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Polacy na temat Jarosława Kaczyńskiego. "Za rok powinien odejść z polityki"

691

Tylko co siódmy Polak chciałby, żeby po swoich 70. urodzinach Jarosław Kaczyński nadal był aktywny w polityce. Zdecydowana większość wolałaby, żeby prezes Prawa i Sprawiedliwości całkowicie się z niej wycofał. Tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego dla o2.pl na panelu Ariadna.

Polacy na temat Jarosława Kaczyńskiego. "Za rok powinien odejść z polityki"
(East News)

"Siedemdziesiątka" Jarosława Kaczyńskiego przypada już w przyszłym roku. Być może to idealny moment na zastanowienie się, co polityk powinien zrobić ze swoją przyszłością. Polacy w badaniu przeprowadzonym dla o2.pl jasno wskazują, że Kaczyński powinien odejść z polityki. Warto jednak zauważyć, że aż co trzeci badany nie miał w tej sprawie zdania.

W przyszłym roku prezes PiS Jarosław Kaczyński obchodzi 70. urodziny. Co według ciebie powinien zrobić Jarosław Kaczyński po ukończeniu 70 lat?

Również wśród sympatyków Prawa i Sprawiedliwości znaleźli się tacy, którzy odesłaliby Kaczyńskiego na emeryturę. Po analizie sympatii politycznych w wynikach badania okazało się, że aż 22 proc. z głosujących na PiS odpowiedziało, że Kaczyński powinien wycofać się z polityki. Nie dziwi natomiast fakt, że po przeciwnej stronie polskiej sceny politycznej głosy były dużo bardziej jednoznaczne.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Możecie wypowiedzieć się w poniższej sondzie online.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna w dniach 26 - 29 października 2018 roku przy wykorzystaniu metody CAWI na próbie 1055 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić