Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Policjanci ruszyli do sklepów i galerii handlowych. Masowe kontrole!

59
Podziel się

W sklepach i galeriach handlowych coraz częściej można spotkać policjantów. Każdego dnia prowadzą kontrole pod kątem przestrzegania przepisów wprowadzonych w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Policjanci ruszyli do sklepów i galerii handlowych. Masowe kontrole!
Policjanci w sklepie (Policja)

Policjanci przeprowadzają kontrole m.in. na terenie powiatu inowrocławskiego. Mundurowi uważnie sprawdzają, czy klienci zakrywają usta i nos przy użyciu maseczki.

Chroniąc siebie, chronimy również innych. Warto sobie wziąć to do głowy gdy chodzi o zdrowie i życie w obecnych czasach. Razem walczmy z pandemią, stosując się do obostrzeń - apelują mundurowi z Inowrocławia na swojej stronie internetowej.

Podkreślono ponadto, że noszenie maseczek w miejscach wyznaczonych i trzymanie dystansu jest ważne, by nie dochodziło do transmisji wirusa. Okazuje się, że tylko we wtorek (16 listopada) na terenie powiatu inowrocławskiego patrole skontrolowały 111 obiektów handlowych i 83 innych obiektów, gdzie trzeba nosić maseczki. Policjanci odnotowali 111 wykroczeń.

Funkcjonariusze przypominają, że nadal trzeba zakrywać twarz, ale i zachowywać dystans co najmniej 1,5 metra. Z tego obowiązku wyłączeni są:

 • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
 • osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,
 • osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, osoby niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Koronawirus w Polsce. Gdzie trzeba zasłaniać usta i nos?

Maseczkę trzeba nosić między innymi:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
 • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej),
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele i szkole, na uczelni,
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banku, na poczcie itp.)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
Bronia
2 miesiące temu
W kinach nikt tych zasad nie przestrzega. Obsługa powinna wypraszać osoby bez maseczek.Kina nie powinny sprzedawać biletów obok siebie. Tu również by się przydały kontrole policyjne.
Bolek
2 miesiące temu
Ja widzę jak Policja jeździ i tez nie maja maseczek no chyba że władza może to ja też nie bede sioł nie bede kosił tylko pałeczke se bede nosił :}
Szuedat
2 miesiące temu
Tak powinno być.W Biedronce na Mroteckiej co drugi nie ma maski.Karać nawet po 10 000zl
123
2 miesiące temu
Tak trzymać Policja i Sanepid. Mandaty powinny być po 5 tys.
emkawika
2 miesiące temu
Najwyższy czas. Policja powinna też *ruszyć* do komunikacji miejskiej. I dawać wysokie mandaty za brak maseczki. Właśnie mój siostrzeniec zacięty antyszczepionkowiec zachorował na covid. Wiek 43 lata.Ma wysoką gorączkę i ciśnienie 200/120. Przebywa sam w domu, mierzy saturację i bierze APAP w/g wskazań lekarza pierwszego kontaktu. Wcześniej powiedział nam -zaszczepionej rodzinie, że umrzemy w mękach po tej szczepionce.
IRa
2 miesiące temu
Do Sejmu niech wpadną poprawić Terleckiemu z pozytywnym PCRem maseczkę... Bo nam Wodza zarazi i całą bandę kolesiów. Niech zamkną, jak szkołę...
Rudy
2 miesiące temu
Zacznijcie oddawac zakladac sprawy karne przeciwko tym budzetowym bezproduktywnym pasozytom w sadach może wreszcie zaczna te przyglupy myslec jak zaczna placic kary za oszustwo i dzialanie przeciwko wlasnym obywatela ,,to te ciemne bydlo budzetowe nie bedzie sie glupio tlumaczyc jak ci w norynberdze ze wykonywali tylko rozkazy ,,kto wykonuje przestepstwo ponosi taka sama odpowiedzialnosc jak ten ktury mu to zlecil ,,,zacznijcie przegladac prawne porady ,,pozdrawiam RH
Ryszard B.
2 miesiące temu
W związku z pandemią której nie ma - tak? Dobrze wiedzieć. PS. Dobrze, że nie mam w rodzinie nikogo kto by pracował lub chciałby pracować w policji, bo najprawdopodobnie bym go zabił. Trzeba być szanowanym obywatelem a nie znienawidzonym wrogiem narodu.
Martin
2 miesiące temu
Dajcie ludziom ZYC, odpuerdolcie sie PSY od ludzi, jak CHCECIE nosic kagance to prosze bardzo, maseczki nie chronia przed zadnym wirusem!!! Wirus jest tak maly, ze jesli zaloszysz 3 maseczki jedna na druga to I tak nic nie daje
Czesław
2 miesiące temu
Wariat na swobodzie największą klęską jest w przyrodzie. Pytanie kto dał się zwariować maseczkowcy czy bezmaseczkowcy. Czas pokaże.
zyś
2 miesiące temu
Kościoły na mocy konkordatu są wyłączone od "zarządzeń" "władzy", poza tym ze względu na stan zdrowia nie wszyscy mogą sobie tamować oddech! A problem w tym, że nie muszę byle krawęznika wtajemniczać w stan mojego zdrowia!
Johny kamrat
2 miesiące temu
Ludzie myślący ogarnijcie się w końcu do końca życia będziecie nosić te zaraźliwe szmaty które robią więcej zła niż pożytku masakra
opole
2 miesiące temu
Pracuję w Centrum Handlowym w Opolu i nie widziałem ani jednego patrolu, nie mówiąc już o komunikacji miejskiej, gdzie brak maseczek jest nagminne, a zwrócenie uwagi wiąże sie z głupkowatymi uśmieszkami.
Jan
2 miesiące temu
Jestem frajerem tego Rzadu przestrzegam zasad i jako nieliczny nosze maseczkę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić