aktualizacja 

Polski ksiądz o tatuażach. Burza w sieci

1215

Media społecznościowe lotem błyskawicy obiegł wpis ks. Janusza Chyły na temat tatuaży. Duchowny stwierdził w krótkim poście na Twitterze, że "moda przeminie, a malunki na skórze zostaną". Słowa doktora teologii wywołały ożywioną debatę w sieci. Tatuaży zaczął bronić inny duchowny, ojciec Grzegorz Kramer. – Nie każdy tatuaż jest kwestią mody – podkreślił jezuita.

Polski ksiądz o tatuażach. Burza w sieci
Słowa księdza wywołały lawinę komentarzy (Pixabay, Twitter, Ks. Janusz Chyła)

Burzliwa dyskusja w mediach społecznościowych między polskimi duchownymi rozgorzała w środę 31 sierpnia. Dzień wcześniej proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach ks. Janusz Chyła napisał na Twitterze, że "moda przeminie, a tatuaże zostaną". Spotkało się to z ostrą reakcją ze strony internautów, na czele z jezuitą, ojcem Grzegorzem Kramerem.

Zostaną. No i? – odpisał w komentarzu duchowny. – Stwierdziłem fakt. Czy napisałem nieprawdę? – odparował natychmiast ks. Janusz Chyła.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Pieczęć. Niezmywalny znak". Znany jezuita broni tatuaży

Ojciec Grzegorz Kramer ocenił w kolejnej odpowiedzi, że słowa księdza to zbyt duże uproszczenie. Dodał, że "nie każdy tatuaż jest kwestią mody".

Uproszczenia nie są faktem, raczej sporo mówią o autorach – napisał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalej jezuita opublikował kolejny wpis na temat tatuaży. Pokazał na nim własną rękę z wytatuowanym napisem "Bóg jest dobry". W opisie zdjęcia postanowił wykorzystać porównania zaczerpnięte z Pisma Świętego.

To pieczęć. Niezmywalny znak, by pamiętać o tym, co najważniejsze. Nie, to nie moda, która przeminie – podkreślił.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wpis księdza niesie się w sieci. "Od kiedy musi mu o tym przypominać napis na ciele?"

Słowa księdza wywołały ogromne poruszenie wśród prawicowych komentatorów. Artykuł na ten temat opublikował konserwatywno-katolicki portal pch24.pl, tworzony przez autorów dwumiesięcznika "Polonia Christiana".

Można zapytać, dlaczego popularny jezuita tak zaciekle broni akurat tatuaży? Miejmy nadzieję, że w dużo istotniejszych kwestach, np. obronie prawd wiary, będzie podobnie. A swoją drogą, od kiedy kapłanowi do "pamiętania o tym, co najważniejsze" musi służyć napis na ciele? – stawiają pytania autorzy tekstu.

Wygląda jednak na to, że wpis ks. Janusza Chyły na temat tatuaży nie spotkał się z przychylnym przyjęciem także przez innych internautów. Dziennikarka Blanka Aleksowska odpisała duchownemu, że skoro uważa, iż tatuaże to jedynie kwestia mody, to nie powinien ich robić. Jej komentarz spotkał się z dość niespodziewaną odpowiedzią.

Czy Pani zaprzecza oczywistym faktom? – odpisał ks. dr Janusz Chyła.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić