Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Pomnik ks. Jankowskiego do likwidacji? Polacy stawiają sprawę jasno

119

Obrońcy pomnika ks. Jankowskiego twierdzą, że tylko garstka ludzi ma problem z akceptacją monumentu. Jak się jednak okazuje, zdecydowana większość Polaków chce, by pomnik wyburzyć - wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla o2.pl.

Pomnik ks. Jankowskiego do likwidacji? Polacy stawiają sprawę jasno
(PAP)

Pomnik ks. Jankowskiego musi zniknąć? O duchownym zrobiło się głośno w związku z wypowiedziami osób, które twierdzą, że padły ofiarą jego molestowania. Choć prałat, z przyczyn oczywistych, nie stanie w tej sprawie przed sądem, Polacy już wydali wyrok.

Tylko co dziesiąty Polak chciałby, żeby pomnik zostawiono w spokoju. Jak wynika z badania przeprowadzonego dla o2.pl, aż 74 proc. pytanych w tej sprawie chciałoby usunięcia pomnika w związku z oskarżeniami.

Aż 17 proc. badanych nie miało w tej sprawie zdania.

Czy popierasz pomysł usunięcia w Gdańsku pomnika prałata Henryka Jankowskiego w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne?

Głośna sprawa, którą żyje cała Polska? Okazuje się, że kolejna afera związana z pedofilią w Kościele nie jest dla wielu Polaków aż tak istotna. Nie słyszało o niej aż 40 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna w dniach 7 - 10 grudnia 2018 roku przy wykorzystaniu metody CAWI na próbie 1050 dorosłych Polaków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić