Panika w Chinach. Chyboczący się drapacz chmur przeraził mieszkańców - nagranie

44

W liczącej ponad 13 milionów mieszkańców chińskiej metropolii Shenzhen wybuchła panika. Jeden z tamtejszych wieżowców zaczął niebezpiecznie się chwiać, a władze zarządziły jego ewakuację. Urzędnicy twierdzą, że w pobliżu nie wykryto żadnego trzęsienia ziemi.

Panika w Chinach. Chyboczący się drapacz chmur przeraził mieszkańców - nagranie
Panika w Chinach. Mieszkańcy uciekali przerażeni z chwiejącego się wieżowca (Twitter)

Do zdarzenia doszło w prowincji Guangdong w południowo-wschodnich Chinach. Mierzący 300 metrów wieżowiec SEG Plaza jest jednym z najwyższych drapaczy chmur w graniczącym bezpośrednio z Hongkongiem mieście Shenzen. W pewnym momencie budowlę ogarnęły niepokojące drgania.

Panika w Chinach. Drapacz chmur zaczął się niebezpiecznie chwiać

W wieżowcu mieszczą się liczne sklepy z elektroniką oraz biura. Władze zarządziły jego ewakuację. Ludzie w popłochu uciekali jak najdalej od budynku.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania ze zdarzenia. Na jednym z filmów widać, jak kołyszą się elementy na szczycie budowli.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kolejne nagranie pokazuje okolicznych mieszkańców. Błyskawicznie próbują oni opuścić niebezpieczny rejon. Na filmie widać, jak część z nich odwraca się na chwilę, aby rzucić okiem na chwiejący się wieżowiec.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W pobliżu nie było trzęsienia ziemi. Władze badają przyczynę zdarzenia

Lokalni urzędnicy poinformowali, że w mieście nie odnotowano trzęsienia ziemi. Przyczyny incydentu mają być dokładnie sprawdzane. Pojawiły się przypuszczenia, że chybotanie wieżowca mogły spowodować jego wady konstrukcyjne.

Obejrzyj także: Stan dezorientacji. "Nikt nie wie, co się stanie"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić