Porażka Meghan Markle. Joe Biden wycofał się z planów, które popierała

7

Meghan Markle była wielką zwolenniczką wprowadzenia przez rząd Stanów Zjednoczonych płatnego urlopu dla rodziców. Żona księcia Harry'ego opublikowała w tej sprawie list otwarty do członków Kongresu. Ostatecznie nadzieje Markle się nie ziściły.

Porażka Meghan Markle. Joe Biden wycofał się z planów, które popierała
Meghan Markle jest rozczarowana. Ustawa, na której jej zależało, nie zostanie uchwalona (Getty Images, 2021 Getty Images)

Meghan Markle podkreślała w liście otwartym do Kongresu, że występuje nie jako polityk lub urzędnik, lecz "mama". Żona księcia Harry'ego przekonywała, że urlop dla świeżo upieczonych rodziców byłby prawdziwym błogosławieństwem i powinien stać się "prawem narodowym".

Żadna rodzina nie powinna wybierać między zarabianiem na życie, a wolnością opiekowania się swoim dzieckiem. Pracujący rodzice ponoszą ofiarę nie tylko w pogoni za amerykańskim snem, ale po prostu marzeniem o stabilności – podkreślała Meghan Markle w liście otwartym.

Meghan Markle zawiedziona. Amerykańscy rodzice nie dostaną urlopów

Jak podaje Mirror, zachowanie Meghan Markle wywołało oburzenie wśród części opinii publicznej oraz ustawodawców. Dowodzili, że żonie księcia Harry'ego nie wypada zabierać głosu na temat amerykańskiej polityki, ponieważ członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej powinni zachować bezstronność.

Powinna trzymać się aktorstwa, zamiast próbować bawić się w politykę. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, są bogate celebrytki, narzucające swoje liberalne programy amerykańskiemu narodowi – krytykowała Megham Markle Lisa McClain z Partii Republikańskiej (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Najmłodsza prawnuczka królowej Elżbiety II. Lilibet nie będzie księżniczką

Ostatecznie starania Meghan Markle nie przyniosły rezultatu. Prezydent Joe Biden podjął decyzję, że rząd na razie wycofa się ze starań o uchwalenie nowej ustawy. Jednym z kluczowych powodów były m.in. koszty takiego rozwiązania, szacowane na 1,75 miliardów dolarów.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić