Jakub Artych
Jakub Artych| 

Poszła na basen w Rosji. "Straszysz dzieci"

Na profilu Nexta na platformie X pojawiło się nagranie z aqua parku w Rosji, na którym widzimy kobietę ubraną w nikab. To mocno zbulwersowało jednego z Rosjan, który był zaniepokojony ubiorem kobiety. - Straszysz dzieci. Musisz to zdjąć - powiedział.

Poszła na basen w Rosji. "Straszysz dzieci"
Poszła na basen w Rosji. "Straszysz dzieci" (X)

Kobiety w islamie powinny zakrywać wszystkie elementy swojego ciała. Szczególną wagę w kulturze muzułmańskiej przywiązuje się do włosów, które stanowią dla kobiet i mężczyzn pewien element intymności. Stąd zakrycie ich jest podstawą dla wielu kobiet wyznających tę religię.

Nie wszystkich krajach na świecie jednak nikab jest mile widziany. Zakazany jest między innymi w Rosji, przez co w jednym z miast w tym kraju doszło ostatnio do małego zamieszania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Strategia wojsk rosyjskich na najbliższe dni. "Przygotowali już grupy taktyczne"

Na profilu Nexta na platformie X pojawiło się nagranie z aqua parku w Rosji, na którym widzimy kobietę ubraną w nikab. To mocno zbulwersowało jednego z Rosjan, który był zaniepokojony ubiorem kobiety.

Po chwili świadkowie wyjaśnili, że w Rosji takie zakrywanie nie jest akceptowane - czytamy.

Straszysz dzieci. Musisz to zdjąć - grzmi mężczyzna na nagraniu w mediach społecznościowych.

Sąd w Rosji nie miał wątpliwości

Przypomnijmy, że już dekadę temu Sąd Najwyższy Rosji uznał zakaz noszenia hidżabów w szkołach za legalny. Kolegium sądowe odrzuciło skargę trzech mieszkańców Kraju Stawropolskiego, którzy walczyli o odwołanie decyzji samorządu w sprawie niedopuszczalności noszenia muzułmańskich chust na zajęciach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić