Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Potężna eksplozja w Budapeszcie. "Celem byli policjanci"

11

W centrum stolicy Węgier doszło do wybuchu ładunku domowej roboty. Dwie osoby są ranne. Policja szuka młodego mężczyzny.

Potężna eksplozja w Budapeszcie. "Celem byli policjanci"
(PAP/EPA, ZOLTAN BALOGH)

Gaz wybuchł w jednym ze sklepów. Rany odniosło dwóch policjantów, którzy przechodzili w pobliżu miejsca eksplozji. Przewieziono ich do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Według komendanta głównego węgierskiej policji, Karoly Pappa, zamach wymierzony była własnie w funkcjonariuszy.

Stwierdziliśmy bez żadnych wątpliwości, że celem zamachu byli nasi policjanci - powiedziałkomendant podczas konferencji prasowej w Budapeszcie.

Początkowo mieszkańcy nie wiedzieli, co się stało. Wstrząsy było czuć nawet kilkaset metrów od miejsca wybuchu. Wczesne doniesienia mówiły o ataku terrorystycznym, mówiono też o możliwości wybuchu gazu lub tzw. brudnej bomby wypełnionej gwoździami.

Ładunek wybuchowy był domowej roboty. Według dostępnych policji danych, sprawca jest w wieku 20-25 lat i ma około 170 cm wzrostu - poinformował na konferencji Papp, dodając, że policja szuka cały czas sprawcy i wyznaczyła za pomoc w jego ujęciu specjalną nagrodę, w wysokości 10 milionów forintów (ponad 140 tys. zł).

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Służby zamknęły kilka ulic. Mimo że do wybuchu doszło późnym wieczorem, w pobliskich barach i restauracjach nadal znajdowały się dziesiątki ludzi. Wszyscy zostali ewakuowani - informuje brytyjski "Express".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić